15.2 °C, 2.2 m/s, 95.2 %

Izglītība

Izglītība
Ģimene Izglītība Izglītība
Pašvaldības bērnudārzi jūnijā, jūlijā un augustā strādās pēc vasaras grafika

Lai racionāli izmantotu pašvaldības budžeta līdzekļus, personālam nodrošinātu atvaļinājumu un ēkās veiktu sīkus remonta vai labiekārtošanas darbus, 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes šovasar strādās pēc vasaras darba grafika – tas nozīmē, ka katra iestāde uz mēnesi pārtrauks darbu, bet tikmēr audzēkņiem tiks nodrošināta vieta citā tuvākajā pašvaldības bērnudārzā. Izņēmums ir jaunā pirmsskolas izglītības iestāde “Alnītis”, kas strādās visu vasaru. Šobrīd 11 iestādēs sākas vecāku aptauja par bērnudārza nepieciešamību vasaras periodā.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Paplašināts mācību maksas atlaides saņēmēju loks Jelgavas Mūzikas vidusskolā

No janvāra mācību maksas atlaides Jelgavas Mūzikas vidusskolā var saņemt ne tikai bez vecāku gādības palikuši bērni, daudzbērnu un trūcīgu ģimeņu bērni, bet arī bērni ar invaliditāti un izglītojamie no maznodrošinātām ģimenēm, informē Jelgavas Sociālo lietu pārvalde.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Senioru universitāte uzņem jaunus dalībniekus

Senioru universitāte, kas savu darbību Jelgavā sāka novembrī, līdz ar jaunā gada sākumu uzņem jaunu apmācāmo grupu. Uz nodarbībām aicināti seniori un cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuri vēlas apgūt valodu, digitālās, uzņēmējdarbības un citas prasmes. Nodarbību maksa ir 20 eiro mēnesī, un pirmā 2020. gada nodarbība notiks 6. janvārī Sabiedrības integrācijas pārvaldes (SIP) telpās Skolotāju ielā 8.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
LLU doktoranti izveido akadēmiķes Baibas Rivžas jubilejas stipendiju

Šodien, 27. decembrī, LLU Attīstības fondā parakstīts akadēmiķes profesores Baibas Rivžas jubilejas stipendijas nolikums. Šāda stipendiju programma ir unikāla LLU, jo to iniciējuši Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) doktoranti par godu nozīmīgajai profesores B.Rivžas dzīves jubilejai un devuši stipendijas programmai profesores vārdu. Stipendijai varēs pieteikties nākamie fakultātes maģistri un doktori.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
LLU sadarbībā ar uzņēmējiem modernizēs studiju programmas

Lai modernizētu studiju programmas un praksē ieviestu zinātniskas izstrādnes, sadarbības līgumu parakstījusi Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), SIA «Igate Būve» un SIA «IKTK».

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
«Zinītī» aizvadīta mācību nodarbība kopā ar suņiem

Trešdien, 18. decembrī, bērnu bibliotēkā «Zinītis» notika mācību stunda, kurā Jelgavas pamatskolas «Valdeka» – attīstības centra pirmklasnieki tikās ar kanisterapijas suņiem. Nodarbības gaitā bērni suņiem lasīja, kā arī aktīvā veidā apguva skaitīšanu un citas noderīgas prasmes.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
«Metodiskie dārgumi» – vieta, kur pedagogi var dalīties ar savu pieredzi un smelties idejas

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) speciālisti izstrādājušu digitālo platformu www.metodiskiedargumi.lv – mūsdienīgu metodiskā atbalsta rīku pilsētas pedagogiem. Digitālajā krātuvē Jelgavas pedagogi, sākot no pirmsskolas līdz vidusskolai, kā arī profesionālās un interešu izglītības pedagogi var smelties idejas pedagoģiskajam darbam un dalīties pieredzē ar kolēģiem, ievietojot pašu izstrādātus materiālus.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Topošās Jelgavas tehnikuma sporta zāles sienā ievietota laika grāmata

Jelgavas tehnikuma topošajā sporta zālē šonedēļ svinēti spāru svētki un vienā no zāles sienām iemūrēta laika grāmata – vēstījums nākamajām paaudzēm, kura kapsula būs ikdienā redzama ikvienam sporta zāles apmeklētājam. Vēstījumu pirmo reizi ieteikums atvērt pēc piecdesmit gadiem, kad Jelgavas tehnikums svinēs simto dzimšanas dienu.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Senioru universitātē piedāvā apgūt jaunas prasmes

No novembra Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) Skolotāju ielā 8 trešdienās notiek senioru universitātes nodarbības. Tajās seniori, kā arī cilvēki ar īpašām vajadzībām lektoru vadībā apgūst jaunas prasmes dažādās jomās, piemēram, angļu valodas pamatus, digitālās un prezentācijas prasmes. Jelgavas senioru universitātē vēl ir brīvas vietas un tiek gaidīti jauni mācīties gribētāji. Nodarbības ir par maksu, taču mācībām ir iespējams saņemt Jelgavas pilsētas līdzfinansējumu 75 procentu apmērā.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Amatu vidusskolas skolniece uzvar konkursā «Jaunais maiznieks 2019»

Vakar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā noslēdzās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss «Jaunais maiznieks 2019». Par uzvarētāju kļuva Jelgavas Amatu vidusskolas 3. kursa audzēkne Justīne Jumīte.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Par mūža ieguldījumu meža nozares attīstībā godinās LLU mežzinātnieku

Nosaukti meža nozares gada balvas «Zelta čiekurs» 2019. gada laureāti, kas tiks apbalvoti kopumā četrās nominācijās. Nominācijā «Par mūža ieguldījumu» balvu saņems arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes (LLU MF) Mežkopības katedras emeritētais profesors mežzinātnieks Andrejs Dreimanis.

Izglītība Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Atzīmēs veterinārmedicīnas augstākās izglītības simtgadi

No 21. līdz 23. novembrim Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultāte ar plašu pasākumu programmu svinēs veterinārmedicīnas augstākās izglītības simto gadadienu Latvijā. Šajās dienās tiek rīkots absolventu salidojums, konference un praktiskās nodarbības.

1 2 ... 225