17.9 °C, 0.8 m/s, 81.8 %

Izglītība

Sākumlapa Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvsIzglītībaGodināti skolēni par augstiem sasniegumiem olimpiādēs un konkursos
Godināti skolēni par augstiem sasniegumiem olimpiādēs un konkursos
26/05/2024

Tradicionāli pilsētas svētku laikā sveikti skolēni, kuri mācību gadā uzrādījuši teicamus rezultātus mācību priekšmetu olimpiādēs, dažādos konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Svētdienas vakarā brīvdabas koncertzālē “Mītava” apbalvoti 139 pilsētas skolēni un 112 pedagogi.

“Jelgava, tāpat kā jebkura cita vieta uz šīs zemes, nevar pastāvēt un attīstīties bez gudriem un dabīgiem cilvēkiem. Jā, tieši tādiem kā jūs! Jo jūs esat tie, kuri dara vairāk, domā plašāk un neapstājas pie sasniegtā. Paldies jums par to! Atcerieties, ka izglītība ir pamats ne tikai jūsu individuālajai, bet arī Jelgavas un Latvijas izaugsmei,” skolēnus, pedagogus un vecākus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Jelgavas skolēni šajā mācību gadā, iegūstot godalgotas vietas vai atzinības, sevi apliecinājuši piecpadsmit mācību priekšmetu olimpiādēs, starptautiskos matemātikas konkursos “Ķengurs” un “Pangea”, valsts un starptautiskos konkursos mūzikā, pasaules robotikas olimpiādē, skolēnu skatuves runas konkursā, vizuālās mākslas konkursos, jauno profesionāļu meistarības konkursos un Latvijas skolēnu 48. zinātniski pētniecisko darbu konferencē.

Svētku reizē godināti Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas Pārlielupes pamatskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas, Jelgavas Centra pamatskolas, jaunrades nama “Junda”, Jelgavas Mākslas skolas, Jelgavas tehnikuma un Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi un pedagogi.

Par augstvērtīgiem rezultātiem pat vairākās olimpiādēs un konkursos paldies teikts septiņiem Jelgavas skolēniem. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolnieks Pāvels Baks Latvijas komandas sastāvā izcīnīja sudraba medaļu Eiropas eksperimentālo zinātņu olimpiādē, 2. pakāpes diplomu matemātikas valsts olimpiādē un bioloģijas valsts olimpiādē, 3. vietu Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē, atzinību fizikas valsts olimpiādē un 1. vietu starptautiskajā matemātikas konkursā “Pangea”. Viņa skolasbiedrs Ēriks Ariels Šulzingers ieguva 1. vietu Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē, 1. vietu starptautiskajā matemātikas konkursā “Pangea” un 2. vietu matemātikas konkursā “Profesora cipariņa klubs”. Īpaši sveikts arī Jelgavas 4. vidusskolas skolnieks Rafaels Mednis par iegūto zelta medaļu starptautiskajā mūzikas olimpiādē Kiprā, bet Jelgavas 4. sākumskolas skolniece Luīze Kanaviņa šajā mācību gadā izcīnīja 3. vietu Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē, 1. pakāpi latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē un 2. vietu starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs”. Augsti sasniegumi arī trim Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēniem: Ilans Bagātais ieguva 1. pakāpi Latvijas matemātikas olimpiādē, 1. vietu Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē, 2. pakāpi fizikas valsts olimpiādē un 3. pakāpi bioloģijas valsts olimpiādē, Kārlis Zikmanis izcīnīja 2. pakāpi bioloģijas valsts olimpiādē, 3. vietu Latvijas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē un atzinību Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē, bet Eduards Robežnieks ieguva 1. pakāpi ģeogrāfijas valsts olimpiādē, 2. vietu Latvijas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē, bronzas medaļu Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē, atzinību Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē un 3. pakāpes diplomu Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu valsts konferencē inženierzinātņu un tehnoloģiju nozarē.

Pateicībā par paveikto Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš skolēniem un skolotājiem pasniedza Pateicības rakstu un dāvanas ar Jelgavas simboliku.