12.9 °C, 2 m/s, 82.6 %

Satiksme

Satiksme
Pilsēta Satiksme
Piektdien un sestdien būs satiksmes ierobežojumi Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē

Sestdien, 23. septembrī, Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā notiks rudens ražas un stādu gadatirgus. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka jau no piektdienas, 22. septembra, pulksten 13 Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē tiks ieviesti satiksmes ierobežojumi.

Pilsēta Satiksme
Pilsētā testē ar ūdeņradi darbināmu autobusu

Turpinot izpēti par zaļās enerģijas – ūdeņraža – izmantošanu pilsētas transportlīdzekļos, SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) šonedēļ pilsētā testē ar ūdeņradi darbināmu autobusu. Trešdien autobuss kursēja 1. un 4. maršrutā, ceturtdien – 2. un 22. maršrutā, un kādā no maršrutiem autobuss kursēs arī piektdien līdz pusdienlaikam. Tiesa, šoreiz gan nepārvadājot pasažierus.  

Pilsēta Satiksme
Sāk pārbūvēt iebraucamo ceļu uz Jelgavas 4. sākumskolu; sporta laukumam var piekļūt no Pulkveža O.Kalpaka ielas

Lai uzlabotu satiksmes dalībnieku, īpaši gājēju, drošību, sākta iebraucamā ceļa no Zirgu ielas līdz Jelgavas 4. sākumskolai pārbūve. 185 metrus garajā iebraucamajā ceļā tiks izbūvēta sakaru kanalizācija, ieklāts jauns asfalta segums un no jauna izveidota bruģēta ietve kājāmgājējiem un velosipēdistiem. Iebraucamais ceļš satiksmei un gājējiem šobrīd ir slēgts.

Satiksme
Uz pārbūves laiku slēgs satiksmi iebrauktuvē no Zirgu ielas uz 4. sākumskolu

No 18. septembra līdz 15. decembrim tiks slēgta satiksme Zirgu ielas iebrauktuvē uz Jelgavas 4. sākumskolu no Zirgu ielas.

Pilsēta Satiksme
Smilšu ielas posmā slēgta satiksme

Līdz 30. septembrim slēgta satiksme Smilšu ielas posmā no Kļavu ielas līdz Madaru ielai.

Pilsēta Satiksme
Sāk Aizsargu ielas rotācijas apļa seguma atjaunošanu; autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

12. septembrī ar vecās asfalta kārtas frēzēšanu sākta Aizsargu ielas rotācijas apļa seguma izbūve aptuveni 850 metru garumā. Lai uzlabotu satiksmes drošību un nodrošinātu komfortablu pārvietošanos visiem satiksmes dalībniekiem, Aizsargu ielas rotācijas aplī tiks uzlabota lietus ūdens novade, ieklāts jauns asfaltbetona segums, uzstādītas ceļa zīmes un ieklāts horizontālais marķējums. Būvdarbi sākti rotācijas apļa iekšējā joslā.

Pilsēta Sabiedrība Satiksme
Pie Lielās ielas 15 divās stāvvietās auto var novietot ar Dzimtsarakstu nodaļas atļauju

Pie ēkas Lielajā ielā 15, kur uz remonta laiku pārcēlusies Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa, paralēli brauktuves malai apmeklētāju ērtībām izveidotas divas autostāvvietas.

Pilsēta Satiksme
6. un 7. septembrī – slēgta satiksme Kārniņu ceļa posmos; autobuss kursēs pa esošo maršrutu

No 6. septembra pulksten 8 līdz 7. septembra pulksten 22 būs slēgta satiksme Kārniņu ceļa posmā no Aizsargu ielas līdz Lediņu ceļam un posmā no Aizsargu ielas līdz Veselības ielai. Iedzīvotāji aicināti izmantot apbraucamos ceļus. Vien sabiedriskais transports kursēs pa līdzšinējo maršrutu.

Pilsēta Satiksme
Celtnieku ielas posmā no Traktoristu ielas līdz Satiksmes ielai ieviesta vienvirziena kustība

Sagaidot jauno mācību gadu, sakārtots un noasfaltēts Celtnieku ielas posms pie rekonstruētās Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas. Pie skolas Celtnieku ielas pusē ir izveidots publisks automašīnu stāvlaukumus, tāpēc, lai efektīvi organizētu satiksmi, noteikts, ka turpmāk Celtnieku ielā posmā no Traktoristu līdz Satiksmes ielai būs vienvirziena kustība.

Pilsēta Satiksme
Remontdarbi uz dzelzceļa pārbrauktuves Garozas ielas un Rubeņu ceļa krustojumā

Ceturtdien, 31. augustā, no pulksten 9 tiks veikti garantijas remonta darbi SIA “Lielupes industriālais parks” dzelzceļa pārbrauktuvē Garozas ielas un Rubeņu ceļa krustojumā. Darbu laikā būs slēgta vienu braukšanas josla virzienā uz pilsētas centru. Pēc darbu pabeigšanas vienā ielas pusē, tiks slēgta braukšanas josla virzienā no pilsētas centra. Remontdarbus plānots pabeigt dienas laikā.

Izglītība Pilsēta Satiksme
1. septembrī Spīdolas Valsts ģimnāzijas gājiena laikā iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi

1. septembrī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas audzēkņi dosies tradicionālajā Zinību dienas gājienā no Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja uz skolu Sarmas ielā 2. Gājiens paredzēts no pulksten 10.30 līdz 11.15 un tā laikā iespējami īslaicīgi satiksmes kustības ierobežojumi.

Izglītība Pilsēta Satiksme
Pie skolām samazina braukšanas ātrumu; drošību uzraudzīs policisti

Sākoties mācību gadam, satiksme pilsētas ielās kļūs intensīvāka. Autovadītājiem, velosipēdistiem un gājējiem, it īpaši skolēniem, kas atgriežas skolā, jābūt sevišķi uzmanīgiem. Tāpēc pie vairākām Jelgavas izglītības iestādēm, kur nav noteikti pastāvīgi ātruma ierobežojumi, uzstādītas zīmes maksimālā braukšanas ātruma ierobežošanai līdz 40 kilometriem stundā. Ierobežojumi būs spēkā trīs nedēļas – līdz 18. septembrim. Savukārt 1. septembrī rūpēs par skolēnu drošību dežūras pie skolām uzsāks policisti.

1 2 ... 77