18 °C, 3.4 m/s, 50.3 %

Pilsētā

Pilsētā
Festivāli Pilsētā
FOTO: Ledus skulptūru festivāla pirmā diena

Šodien, 2. februārī, atklāts Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – 25. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad ledus mākslas darbus par tēmu “Pasaules dārgumi” veidoja 32 profesionāli tēlnieki no 11 valstīm – Ukrainas, Indonēzijas, Argentīnas, Latvijas, Nīderlandes, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Mongolijas, Apvienotās Karalistes un Spānijas. Atklājot festivālu, apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti ledus skulptūru konkursa laureāti – žūrijas favorīti.

Pilsētā Sabiedriskais centrs
No Jelgavas uz Ukrainu devusies 55. palīdzības krava

Šodien no Hercoga Jēkaba laukuma uz Ukrainu devies jau 55. konvojs ar palīdzības kravu. Šoreiz uz frontes līniju un bērnunamiem ceļo gan daudzveidīgi materiāltehniskie līdzekļi, gan arī labdarības akcijā sarūpētās paciņas.

Pilsētā
Trešdien muzejā būs ierobežota atsevišķu ekspozīciju apskate

Trešdien, 6. decembrī, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā norisināsies konference ,,Latvijas vēsturiskā zeme Zemgale’’. Tās laikā apmeklētājiem nebūs pieejama Reprezentācijas zāle un abu Ģ.Eliasa ekspozīcijas zāļu apskate.

Ģimene Latvijā Pilsētā
Iedegta Jelgavas pilsētas lielā egle

Šovakar, Pirmajā adventē, ar pasaku tēliem, svētku tirdziņu un dzīvo mūziku jelgavnieki un pilsētas viesi kopā iededza pilsētas lielo egli Hercoga Jēkaba laukumā.

Ģimene Pilsētā
Jelgavu apmeklēja konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” vērtēšanas komisija

Otrdien, 14. novembrī, Jelgavā ieradās konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” komisija, lai klātienē vērtētu pašvaldības paveikto pilsētas ģimeņu atbalstam.

Kultūra Pasākumi Pilsētā
Muzejā būs ierobežota atsevišķu ekspozīciju apskate

Pasākuma norises laikā ceturtdien, 2. novembrī, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā apmeklētājiem nebūs pieejama Reprezentācijas zāle un abu Ģ. Eliasa ekspozīcijas zāļu apskate.

Pasākumi Pašvaldība Pilsētā
Pasniegs piecus pilsētas augstākos apbalvojumus

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī, tiks pasniegti Jelgavas valstspilsētas augstākie apbalvojumi – “Goda zīme” un “Goda raksts”. Tā pilsētai ir iespēja pateikt paldies cilvēkiem, bez kuriem Jelgava pavisam noteikti būtu citāda, jo viņu aizrautīgais darbs un attieksme arī jelgavniekus mudina darīt labāk, izvirzīt augstākus mērķus un tos sasniegt.

Pilsētā
Muzejā sestdien uz laiku būs ierobežota porcelāna izstādes apskate

Sestdien, 9. septembrī, no pulksten 13 līdz 16 laulību reģistrācijas laikā Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja Reprezentācijas zālē būs ierobežota porcelāna māksliniecei Zinai Ulstei veltītās izstādes “Rūpnīcas smarža” apskate.

Pilsētā
Līdz septembra beigām trešdienās pagarināts pasta nodaļas Garozas ielā 22 darba laiks

Lai izanalizētu pakalpojumu pieprasījumu un pieejamību, šovasar Jelgavas 2. pasta nodaļa Garozas ielā 22 tika saīsināts darba laiks, apkalpojot klientus katru darbdienu no pulksten 8 līdz 17. Ņemot vērā klientu priekšlikumus, “Latvijas Pasts” nolēmis līdz 30. septembrim trešdienās pagarināt šīs nodaļas darba laiku par divām stundām – līdz pulksten 19, bet piektdienās nodaļā pasta pakalpojumus iespējams saņemt no 8 līdz 15.

Pilsētā Satiksme
Jelgavā plāno būvēt katastrofu pārvaldības centra ēku

Iekšlietu ministrija Jelgavā, Garozas ielā, plāno būvēt katastrofu pārvaldības centra ēku, kurā vienkopus atrastos ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo, telpas Valsts policijai, robežsardzei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un prokuratūrai. Lai šo mērķi īstenotu, Jelgavas dome lēma bez atlīdzības Iekšlietu ministrijai nodot nekustamo īpašumu Garozas ielā 31.

Pilsētā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Svētku eglītes var novietot pie atkritumu konteinera vai aizvest uz «Fortum»

SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» arī šogad aicina iedzīvotājus eglītes, kas māju rotāja svētku laikā, novietot pie atkritumu konteineriem, nevis likt tās konteineros. Tāpat eglītes šogad pirmo reizi var nogādāt centralizētās apkures uzņēmuma «Fortum» biomasas koģenerācijas stacijā, kur tās tiks izmantotas kurināšanai.

Pilsētā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Atsāk būvdarbus Neretas un Prohorova ielā

Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma šodien, 8. janvārī, atsākas būvdarbi Neretas un Prohorova ielā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība».

1 2 ... 1655