-4.4 °C, 4.2 m/s, 85.8 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimenePašvaldības bērnudārzi jūnijā, jūlijā un augustā strādās pēc vasaras grafika
Pašvaldības bērnudārzi jūnijā, jūlijā un augustā strādās pēc vasaras grafika
07/04/2023

Lai racionāli izmantotu pašvaldības budžeta līdzekļus, personālam nodrošinātu atvaļinājumu un ēkās veiktu sīkus remonta vai labiekārtošanas darbus, 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes šovasar strādās pēc vasaras darba grafika – tas nozīmē, ka katra iestāde uz mēnesi pārtrauks darbu, bet tikmēr audzēkņiem tiks nodrošināta vieta citā tuvākajā pašvaldības bērnudārzā. Izņēmums ir jaunā pirmsskolas izglītības iestāde “Alnītis”, kas strādās visu vasaru. Šobrīd 11 iestādēs sākas vecāku aptauja par bērnudārza nepieciešamību vasaras periodā.

Šāda kārtība vasaras periodā Jelgavas pašvaldības bērnudārzos jau bija pirms Covid-19 ierobežojumiem, taču, tā kā pandēmijas laikā nedrīkstēja veidot apvienotās grupas, vasarā strādāja pilnīgi visi pašvaldības bērnudārzi. “Lai nodrošinātu darba nepārtrauktību, pandēmijas laikā daļa darbinieku nevarēja izmantot visu savu atvaļinājumu, līdz ar to šobrīd ir izveidojies uzkrājums vēl par iepriekšējiem periodiem. Lai iestāžu vadītāji racionāli varētu plānot nepieciešamo grupu skaitu, resursus un pedagogu atvaļinājumu, šovasar 11 pašvaldības bērnudārzi uz mēnesi tiks slēgti. Bērniem, kuriem būs nepieciešams, vieta tiks nodrošināta citā iestādē,” skaidro Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma.

No 19. jūnija līdz 21. jūlijam būs slēgti seši bērnudārzi – “Vārpiņa”, “Zīļuks”, “Gaismiņa”, “Zemenīte”, “Lācītis” un “Kāpēcīši”. Attiecīgi šo iestāžu audzēkņiem, kuriem šajā periodā būs nepieciešams bērnudārzs, varēs apmeklēt citu tuvāko iestādi – “Vārpiņas” un “Zīļuka” bērniem vieta tiks nodrošināta “Rotaļā”, “Gaismiņas” bērniem – “Sprīdītī”, “Zemenītes” bērniem – “Ķiparos”, “Lācīša” bērniem – “Pasaciņā”, bet “Kāpēcīša” bērniem – “Kamolītī”. Savukārt no 24. jūlija līdz 18. augustam būs slēgta “Rotaļa”, “Sprīdītis”, “Ķipari”, “Pasaciņa” un “Kamolītis”, un šajā laikā vieta bērniem tiks nodrošināta kādā no iepriekš slēgtajām iestādēm. Jāpiebilst, ka šajās 11 iestādēs vasaras periodā strādās apvienotās grupas. “Situācijās, kad bērnam kādu objektīvu apstākļu dēļ būs nepieciešamība apmeklēt citu bērnudārzu, meklēsim risinājumu,” papildina S.Joma. Jāpiebilst, ka izņēmums ir jaunā pirmsskolas izglītības iestāde “Alnītis”, kas strādās visu vasaru.

Šobrīd pirmsskolas izglītības iestādēs sākas vecāku aptauja, un atbilstoši tās rezultātiem tiks plānots un organizēts iestāžu darbs. Izglītības pārvalde aicina vecākus lēmumu pieņemt atbildīgi. Atbilstoši iepriekšējo gadu pieredzei vasaras sākumā pieprasījums pēc vietas bērnudārzā ir lielāks, tāpēc šajā laikā bērnus uzņems lielākās pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes, savukārt vasaras otrajā pusē atvērti būs bērnudārzi, kuros ir mazāk grupu.

21. augustā darbu atsāks pilnīgi visi bērnudārzi, pakāpeniski uzņemot arī jaunos audzēkņus. Izglītības pārvaldē norāda, ka maija otrajā nedēļā sāksies grupu komplektācija 2023./2024. mācību gadam un tiks izsūtīti uzaicinājumi mācību uzsākšanai kādā no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm. Vecākiem noteiktajā laikā būs jāsniedz atbilde, vai ģimene pieņem šo uzaicinājumu vai ne.