15.8 °C, 1.4 m/s, 84.2 %

Festivāli

Festivāli
Festivāli Pilsētā
FOTO: Ledus skulptūru festivāla pirmā diena

Šodien, 2. februārī, atklāts Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – 25. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad ledus mākslas darbus par tēmu “Pasaules dārgumi” veidoja 32 profesionāli tēlnieki no 11 valstīm – Ukrainas, Indonēzijas, Argentīnas, Latvijas, Nīderlandes, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Mongolijas, Apvienotās Karalistes un Spānijas. Atklājot festivālu, apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti ledus skulptūru konkursa laureāti – žūrijas favorīti.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Sākusies mākslinieku pieteikšanās dalībai Starptautiskajā smilšu skulptūru festivālā

2020. gada vasarā jau 14. reizi Jelgavā viesus no visas Latvijas, kā arī tuvākām un tālākām ārzemēm gaidīs Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls par tēmu «Da Vinci» Jelgavā norisināsies no 6. līdz 7. jūnijam. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde (JPPI) «Kultūra» izsludinājusi mākslinieku pieteikšanos, kas ilgs līdz 29. martam.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Septiņu valstu mākslinieku darbos atdzīvosies ledus supervaroņi

Dalībai 22. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā notiks no 7. līdz 9. februārim, apstiprināti 30 profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm. Nepilnas nedēļas laikā, radot 45 konkursa skulptūras, tiks iedzīvināta 2020. gada festivāla tēma «Supervaroņi», darbos attēlojot sapni par superspējām, jaunu varoņu veidošanos, kā arī varonību mūsu ikdienas dzīvē un vēstures lappusēs.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Mākslinieki sāk pieteikties Ledus skulptūru festivālam

No 7. līdz 9. februārim Jelgavā norisināsies 22. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Kultūra» jau izziņojusi mākslinieku pieteikšanos. Labākie tēlnieki no visas pasaules aicināti iesūtīt savas idejas par šī gada festivāla tēmu «Supervaroņi». Kā informē «Kultūras» sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Gaile, pirmie pieteikumi jau saņemti.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Spēcīgās lietavas smilšu skulptūrām nav kaitējušas; tās vēl var apskatīt līdz 15. septembrim

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Kultūra» informē, ka stiprās lietavas un krusa, kas Jelgavā piedzīvotas aizvadītās piektdienas pēcpusdienā, smilšu skulptūrām nav nodarījušas būtisku kaitējumu. Vairāk izskalojumu bijis tieši smilšu skulptūru parka valnim un teritorijai, bet laikapstākļu radītās sekas novērstas jau piektdienas vakarā. Jāpiebilst, ka Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem pieejams līdz 15. septembrim.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Skulptūru parks ir atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 20

13. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls «Summer Signs» ir noslēdzies, taču smilšu māksla Pasta salā joprojām ir baudāma. Tie, kuri vēl nav redzējuši 16 lielformāta smilšu skulptūras par tēmu «Antīkā pasaule», aicināti tās apskatīt. Smilšu skulptūru parks Pasta salā strādā katru dienu no pulksten 10 līdz 20.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Festivāls turpinās; skulptūru parks šodien gaidīs līdz pulksten 23

Pirmos tūkstošus apmeklētāju 13. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls «Summer signs» par tēmu «Antīkā pasaule» Pasta salā jau ir uzņēmis. Taču festivāls turpinās arī šodien – smilšu skulptūru parks Pasta salā svētdien, 9. jūnijā, atvērts no pulksten 10 līdz pulksten 23.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Šamota skulptūru kvēlošana noslēdz festivāla pirmo dienu

Ar grupas «Mākoņstūmēji» koncertu un četru šamota skulptūru kvēlošanu noslēdzās 13. starptautiska smilšu skulptūru festivāla «Summer signs 2019» pirmā diena. Skulptūru kvēlošana, ko papildināja lietus, pērkons un zibens, pusnaktī vēroja vairāki simti skatītāju.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Smilšu skulptūru parks gaida apmeklētājus!

Pasta salā sācies 13. starptautiska smilšu skulptūru festivāls «Summer signs 2019». Skatītāju vērtējumam nodotas 15 konkursa skulptūras un aptuveni astoņus metrus augsta un 15 metrus plata demo skulptūra, par kuru skatītāji izrāda vislielāko sajūsmu. Parka apmeklētāji joko, ka fotografējoties uz tās fona, var imitēt atvaļinājumu Ēģiptē. Šodien Pasta salā apmeklētāji gaidīti līdz pat pulksten 24. Festivāla pirmās dienas izskaņā – pulksten 24 – interesenti aicināti vērot šamota skulptūru kvēlošanu. Jāpiebilst, ka šamota skulptūru parks atrodas ārpus festivāla maksas zonas.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Sumināti smilšu skulptūru festivāla uzvarētāji; skatītāji Pasta salā gaidīti sestdien un svētdien

Smilšu skulptūras Pasta salā ir gatavas – 15 tēlnieki smiltīs interpretējuši savu domu lidojumu par šī gada festivāla tēmu «Antīkā pasaule». Žūrija savu izvēli ir izdarījusi, un šodien pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa apbalvoti 13. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla «Summer signs» uzvarētāji. Skatītāji mākslinieku veikumu klātienē Pasta salas smilšu parkā varēs novērtēt jau rīt, 8. jūnijā, no pulksten 10 līdz 24 un svētdien, 9. jūnijā, no pulksten 10 līdz 23.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Piektdien smilšu mākslas darbi iegūs savu galīgo veidolu

Jau rītvakar tiks paziņoti 13. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla laureāti, bet šodien vēl tēlnieki turpina darbu pie skulptūru detaļu «noslīpēšanas» – mākslinieku nedēļu ilgā darba rezultātu ikviens Pasta salā varēs novērtēt jau šajā nedēļas nogalē, 8. un 9. jūnijā.

Festivāli Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Smilšu skulptūras iegūst «raksturu»

«Savā skulptūrā vēlos parādīt ne vien seno pasauli, bet arī tās saikni ar šodienu, tādēļ vienā tās daļā atveidots faraons, kura muguru rotā hieroglifi – senie simboli –, bet otra skulptūras puse ir veltīta mūsdienām un šodienas simboliem. Caur savu darbu vēlos aicināt padomāt par to, kā simbolus izmantoja senatnē un kāda nozīme tiem ir šodien,» atklāj tēlnieks Oleksijs Poda no Ukrainas. Jau trešo dienu Pasta salā top smilšu mākslas darbi, katrs iedzīvinot kādu senās pasaules stāstu.

1 2 ... 10