23.8 °C, 7.9 m/s, 50.8 %

Latvijā

Latvijā
Ģimene Latvijā Pilsētā
Iedegta Jelgavas pilsētas lielā egle

Šovakar, Pirmajā adventē, ar pasaku tēliem, svētku tirdziņu un dzīvo mūziku jelgavnieki un pilsētas viesi kopā iededza pilsētas lielo egli Hercoga Jēkaba laukumā.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Kādas pārmaiņas nes 2020. gads?

2020. gads sev līdzi nes dažādas izmaiņas likumos. «Jelgavas Vēstnesis» veicis apkopojumu, iepazīstinot ar vērā ņemamām izmaiņām Jelgavā un Latvijā.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
No janvāra stāsies spēkā jauni universālā pasta pakalpojuma tarifi

No 1. janvāra stājas spēkā universālā pasta pakalpojuma (UPP) jaunie tarifi, nodrošinot klientiem ērtākus pasta sūtījumu veidus, informē «Latvijas pasts». Jaunais tarifu modelis paredz pāriet uz vienkāršotu sistēmu, kurā jebkura sūtījuma tarifu ietekmē tikai trīs faktori: sūtījuma svars, tas, vai sūtījums ir vienkāršs, ierakstīts vai apdrošināts, un ģeogrāfiskā zona, uz kuru sūtījums jānogādā. Jaunās UPP izmaksas ikviens ērti var aprēķināt «Latvijas pasta» digitālajā tarifu kalkulatorā, kas pieejams www.pasts.lv.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
No 2020. gada pastmarkas varēs aizstāt ar svītrkodiem

Lai nodrošinātu klientiem ērtāku un draudzīgāku pakalpojumu sniegšanu, kā arī lai paātrinātu apkalpošanu pasta nodaļās un samazinātu gan klientu, gan Latvijas Pasta resursu patēriņu, no 2020. gada 1. janvāra klienti varēs nelīmēt pastmarkas ierakstītām vēstulēm. No nākamā gada ierakstītu vēstuļu apmaksa tiks apliecināta ar īpašiem svītrkodiem, ar kuriem tos marķēs vai nu pasta nodaļu darbinieki, vai paši klienti, ja būs izvēlējušies sūtījumus noformēt Latvijas Pasta pašapkalpošanās vietnē.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Mediķi atgādina par drošību svētkos

Jau rīt sāksies svētku brīvdienas un atzīmēsim Ziemassvētku vakaru, kam drīz sekos arī Jaungada svinības. Lai ikvienam šis laiks būtu sirdssilts, priecīgs un drošs, Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) mediķi apkopojuši galvenos ieteikumus, kurus ņemt vērā, svinot svētkus.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Portālā filmas.lv pieejama Ziemassvētku kino izlase

Turpinot tradīciju, brīdi pirms Ziemassvētkiem Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv atkal izceltas Latvijas filmas svētku tematikā – no Rozes Stiebras Simtgades animācijas filmas «Saule brauca debesīs» līdz Vara Braslas, Aivara Freimaņa un Jāņa Streiča klasikas darbiem, bet laika joslā starp tiem atrodamas arī citas filmas dažādu vecumu un interešu loka skatītājiem.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Arī šogad valsts mežos drīkst nocirst vienu eglīti

Neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa ir zaļā eglīte, ar ko šajā laikā tiek izgreznotas mājas. Arī šogad Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja doties uz AS «Latvijas Valsts meži» (LVM) apsaimniekotajiem mežiem un pārnest mājās savu Ziemassvētku eglīti, ievērojot dažus priekšnoteikumus – kādās vietās, kā un kādu eglīti cirst –, lai saudzētu nākotnes mežu.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) no 2020. gada 2. janvāra uzsāks starptautisko vadītāju apliecību izsniegšanu. Šis jauninājums paredzēts, lai Latvijā izsniegta vadītāja apliecība tiktu atzīta arī valstīs, kur tas līdz šim nav ticis darīts.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Saeima par Latvijas Bankas prezidentu apstiprina Mārtiņu Kazāku

Saeima ceturtdien, 12. decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprināja Mārtiņu Kazāku.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Čipots suns datu bāzē būs jāreģistrē līdz četru mēnešu vecumam

Stiprinot dzīvnieku īpašnieku atbildību, Veterinārmedicīnas likumā ir noteiktas stingrākas prasības suņu īpašniekiem, kas stāsies spēkā 2019. gada 24. decembrī, informē Zemkopības ministrijā.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Ārstniecības iestādēm jānodrošina pacientu pieraksts 2020. gadam

Tuvojoties gada nogalei, Nacionālais veselības dienests (NVD) arvien vairāk saņem pacientu sūdzības par rindu veidošanas kārtības neievērošanu ārstniecības iestādēs, kas nodrošina valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Atsevišķas ārstniecības iestādes atsaka veidot pierakstu 2020. gadam, pamatojot to ar vēl nesaņemto finansējumu pakalpojumu sniegšanai, kā dēļ nevar plānot pakalpojumu apjomu. NVD norāda, ka finansējuma apjoms būs līdzvērtīgs iepriekšējā perioda līguma apjomam, ja nodrošināti plānotie pakalpojumi. Tādējādi ārstniecības iestādes var nodrošināt pacientu pierakstu.

Latvijā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Atsevišķu valstu adresātiem paredzama sūtījumu piegādes kavēšanās

Decembris pasta nozarei visā pasaulē ir gada noslogotākais mēnesis, jo apstrādāto sūtījumu apjoms palielinās vairākkārt. Lai pa pastu nosūtītie svētku apsveikumi un dāvanas savus adresātus sasniegtu savlaicīgi, atsevišķu valstu pasta uzņēmumi izziņojuši termiņus, līdz kuriem pasta un eksprespasta sūtījumiem jābūt piegādātiem šajās valstīs, lai adresāti tos pagūtu saņemt līdz Ziemassvētkiem, informē VAS «Latvijas pasts».

1 2 ... 324