15.8 °C, 0.8 m/s, 98.6 %

Dejas

Dejas
Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Ielūdz uz koncertu ««Lielupe» – mīlestības rakstos»

12. janvārī pulksten 16 uz Jelgavas kultūras nama skatuves tautas deju ansambļa «Lielupe» dejotāji izdejos koncertu divās daļās ««Lielupe» – mīlestības rakstos», kurā būs redzamas gan kolektīva iepriekš izpildītas raksturdejas, gan jaunas deju izrādes pirmizrāde. Koncerts norisināsies svētku sajūtās, atzīmējot ansambļa mākslinieciskās vadītājas Elitas Simsones 35 darba gadu jubileju.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Sešas dzīves vērtības vairāk kā 700 dejotāju izpildījumā koncertā «Augstāk par zemi»

Šodien pulksten 12 Zemgales Olimpiskajā centrā skatītājus pulcēja pirmais XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mūsdienu deju lielkoncerta «Augstāk par zemi» modelēšanas koncerts. Tajā vairāk nekā 700 dejotāju no sešām Latvijas grupām ar deju, rotaļu un mūzikas palīdzību parādīja sešu dzīves vērtību dažādas izpausmes gan tradīcijās, gan mūsdienās.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
«Rudens danči» Jelgavā pulcēs Latvijas tautas deju kolektīvus

Jau 13. gadu koncerts «Rudens danči» Jelgavā pulcēs tautas deju kolektīvus no vairākām Latvijas pilsētām. Tas notiks sestdien, 26. oktobrī, pulksten 17 Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Imanta Ziedoņa vērtības izdejos 700 mūsdienu deju dejotāju

Trijos koncertos divu dienu laikā – 26. oktobrī pulksten 12 un 18 un 27. oktobrī pulksten 11 – Zemgales Olimpiskajā centrā tiks izdejots XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lielkoncerta «Augstāk par zemi» modelēšanas koncerts. Tajā piedalīsies vairāk nekā 700 dalībnieku no sešām Latvijas deju grupām, tostarp Jelgavas studijas «Intriga» un «Benefice». Muzikālo daļu dziedās Jelgavas popkoris un popgrupa «Noslēpums».

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Dejotāji Jelgavā gatavojas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks nākamā gada vasarā, no šodienas līdz 27. augustam Zemgales Olimpiskajā centrā kopumā ap 2700 Latvijas skolēnu apgūs mūsdienu dejas koncerta programmu. Šī koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Jelgavas deju studijas «Benefice» vadītāja Annika Andersone.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Maizes ceļu izdejos lielkoncertā

«Tas ir stāsts par darbu, kas sākas ar pavasara saulgriežiem, kad nokūst sniegs un tiek veikti zemes darbi. Tad pienāk vasaras saulgrieži – pilnbrieds – un rudens, kad raža tiek vākta, apstrādāta, tiek cepta graudu maize. Bet, kad darbi padarīti, var ļauties dzīrēm dzirnavās,» Ribbes dzirnavu 150 gadu jubilejai veltīto deju lielkoncertu «Saule rudzu laukā», kurā piedalīsies arī Jelgavas dejotāji, ieskicē mākslinieciskais vadītājs Arvils Noviks. Pasākums Bauskas novada Ceraukstes pagasta Ribbes dzirnavās notiks 6. jūlijā pulksten 22, bet no pulksten 11 interesenti tur varēs baudīt pasākumu «Izgaršo Latviju Zemgalē», iepazīstot vietējos ražotājus, piedaloties meistarklasēs un degustācijās.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
«Veltām dančus Jelgavai» – pirmo reizi brīvdabā

Šajā nedēļas nogalē jaunatklāto brīvdabas koncertzāli «Mītava» Pasta salā ierībinās vidējās paaudzes deju kolektīvu «Rota» un «Ex Lielupe» sadancis ar sadraudzības kolektīviem «Veltām dančus Jelgavai». Koncertu 29. jūnijā pulksten 18 bez maksas aicināts apmeklēt ikviens.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Jubileju atzīmē ar labdarības koncertu (papildināta)

Šodien vidējās paaudzes deju kolektīvs «Laipa» ar labadrības koncertu svinēja savu 25. gadu jubileju. Saziedotie līdzekļi tiks novirzīti ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Līdz ar gaismu augt!

«Kolektīva 25. jubileju vēlamies nosvinēt, dāvājot prieku ne vien sev, bet arī līdzcilvēkiem, tādēļ 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, aicinām ikvienu uz labdarības koncertu «… līdz ar gaismu augt…», kas veltīts bērnu ar īpašām vajadzībām un viņu ģimeņu atbalstam. Koncerts Jelgavas kultūras namā sāksies pulksten 17, bet pirms tā, no pulksten 15 līdz 16.30, bērni gaidīti radošajās darbnīcās skvērā aiz kultūras nama,» iesaistīties vidējās paaudzes deju kolektīva «Laipa» jubilejas pasākumos aicina kolektīva mākslinieciskā vadītāja Mārīte Skrinda.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Izrāde «Gorodki. Veltījums Sibīrijas bērniem» iegūst pirmo Dejas balvu

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī vakar pirmo reizi Latvijā notika Dejas balvas pasniegšanas ceremonija. Par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā balva pasniegta 13 nominācijās, un divās no tām bija nominēta arī deju studijas «Benefice» dejas izrāde «Gorodki. Veltījums Sibīrijas bērniem». Tieši jelgavnieku izrāde atzīta par labāko mūsdienu dejas uzvedumu Latvijā, saņemot pirmo Dejas balvu.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Aicina tikties ar Dejas balvas nominantiem un piedalīties balsojumā

29. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks pirmā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija. Par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā balva tiks pasniegta 13 nominācijās, un divās no tām nominēta arī deju studijas «Benefice» dejas izrāde «Gorodki» un tās veidotāji. Sagaidot šo notikumu, Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) piedāvā tikties ar nominantiem un piedalīties skatītāju balsojumā.

Dejas Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
«Intriga» izdejo 30 gadus

Šovakar ar koncertu «Atskatoties» mūsdienu deju studija «Intriga» ieskandināja savu 30. jubileju. Koncerts Jelgavas kultūras namā izskanēs arī sestdien, 13. aprīlī pulksten 17.

1 2 ... 7