19.9 °C, 1.9 m/s, 90.8 %

Junda

Junda
Izglītība Junda Pilsēta
Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par STEM, “Jundai” piešķirts valsts nozīmes interešu izglītības iestādes statuss

Lai palielinātu bērnu un jauniešu interesi par zinātnes, tehnoloģiju, vides, inženierzinātņu un matemātikas jomām (STEM), Izglītības un zinātnes ministrija ir izvērtējusi un no 1. septembra piešķīrusi valsts nozīmes interešu izglītības iestādes statusu septiņām interešu izglītības iestādēm. To vidū ir arī Jelgavas jaunrades nams “Junda”, kas no jaunā mācību gada saņems papildus valsts finansējumu STEM programmu īstenošanai un pedagogu atalgojumam.  

Ģimene Izglītība Jaunieši Junda Pilsēta
“Jundā” un “Lediņos” vasaras brīvlaiku pavada radoši

Šonedēļ sākušās Jaunrades nama “Junda” un struktūrvienības “Lediņi” organizētās vasaras dienas nometnes “Iekāp vasarā!” 7 līdz 11 gadus veciem bērniem.

Izglītība Junda Pilsēta Sabiedrība
Elektroniskā pieteikšanās vasaras nometnei “Lediņos” sāksies 13. maijā

Jaunrades nama “Junda” struktūrvienība “Lediņi” no 10. jūnija līdz 23. augustam rīko vasaras nometni “Iekāp vasarā!”, jau tradicionāli piedāvājot iespēju radoši un aktīvi pavadīt brīvlaiku 7–11 gadus veciem bērniem. Elektroniskā pieteikšanās nometnei sāksies 13. maijā pulksten 10.

Izglītība Junda Pilsēta
Skolēni sacenšas Tehniskās jaunrades svētkos “Jundā”

Šodien jaunrades namā “Junda” Zemgales prospektā 7 notiek jau otrie Latvijas skolēnu Tehniskās jaunrades svētki. Ap 200 skolēnu sacenšas dažādās tehniskās disciplīnās.

Izglītība Jaunieši Junda Pilsēta
“Jundā” aplūkojami Jelgavas skolēnu radītie darbi konkursam “Saules ritmi”

Jaunrades namā “Junda” aizvadīta Valsts izglītības satura centra organizētās Jelgavas skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādes konkursa “Saules ritmi” pirmā kārta, lai noskaidrotu tos darbus, kas iekļūs Zemgales reģiona konkursā. Uz konkursa otro kārtu izvirzīti desmit darbi, bet līdz 11. aprīlim “Jundā” apskatāmi visi 93 Jelgavas bērnu un jauniešu radītie darbi.

Jaunieši Junda Pilsēta Sabiedrība
Pavasara brīvlaikā skolēnus aicina radošās darbnīcas “Jundā” un “Lediņos”

Saturīgi pavadīt brīvlaiku no 11. līdz 15. martam skolēnus aicina jaunrades nams “Junda” un tā struktūrvienība “Lediņi”. Tā 1.– 6. klases skolēniem ir iespēja pievienoties kādai no tematiskajām darbnīcām STEM jomā “Lediņos” – dalība aktivitātē ir bez maksas. Savukārt 1.– 3. klases audzēkņi aicināti uz “Brīvlaika akciju” jaunrades namā “Junda”, kurā trīs dienu laikā plānotas gan radošās darbnīcas, gan ekskursija – šajā gadījumā gan piedāvātās aktivitātes ir maksas pakalpojums.

Ģimene Jaunieši Junda Pasākumi Pilsēta
27. janvārī – “Jauniešu janvĀRA burziņš” un Ziemas sporta diena “Lediņos”

27. janvārī jelgavnieki aicināti aktīvi pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā. No pulksten 12 līdz 15 jauniešiem būs iespēja doties uz Stacijas parku, kur notiks “Jauniešu janvĀRA burziņš”. Savukārt no pulksten 10 līdz 13 ģimenes ar bērniem aicinātas uz Ziemas sporta dienu “Lediņos” Lediņu ceļā 1.

Ģimene Junda Pilsēta
Pirmklasnieku brīvlaikā – radošās darbnīcas “Lediņos”

No 12. līdz 16. februārim, kad daudzi pirmklasnieki dosies nedēļu garā atpūtā, jaunrades nama “Junda” struktūrvienība “Lediņi” aicina pavadīt laiku lietderīgi un pievienoties radošajām darbnīcām STEM jomā. Dalība pasākumā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos.

Junda Pilsēta Sabiedrība
“Jundas” dejotāji ielūdz uz deju uzvedumu “Es sapņoju par sunīti Pifu”

Jaunrades nama “Junda” tautas deju kolektīvi “Jundaliņi’, “Jundēni”, “Jundari” sestdien, 20. janvārī, pulksten 12 un 14 Jelgavas kultūras namā aicina uz deju uzvedumu “Es sapņoju par sunīti Pifu” pēc Hosē Kabrero Arnala grāmatas motīviem ar Ivara Vīgnera un Nika Matvejeva mūziku.

Ģimene Junda Pasākumi
Svētku pastaiga “Lediņos”

Aicinot izbaudīt svētku laiku aktīvi un ģimenes lokā, arī šogad no 23. decembra līdz 2. janvārim jaunrades nama “Junda” struktūrvienībā “Lediņi” notiks tematiskā Ziemassvētku pastaiga.

1 2 ... 7