23.8 °C, 7.9 m/s, 50.8 %

Seniori

Seniori
Pilsēta Seniori
Vairāk nekā 2000 senioru līdz gada beigām jānomaina Jelgavas iedzīvotāja karte

Lai seniori un politiski represētās personas arī nākamgad varētu saņemt pašvaldības atbalstu braukšanas maksas segšanai pilsētas autobusos, līdz gada beigām ir jānoformē jaunā Jelgavas iedzīvotāja karte jeb «City Key» karte. To nav izdarījuši vēl vairāk nekā 2000 senioru un politiski represēto personu. Līdzīgi jaunā karte jānoformē arī skolēniem, trūcīgām un maznodrošinātām personām, kā arī ikvienam jelgavniekam, kurš šobrīd izmanto vecā parauga Jelgavas iedzīvotāja karti.

Pašvaldība Sabiedrība Seniori
Atbalsts personām, kuras vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ nevar sevi aprūpēt

Rūpējoties par mūsu pilsētas senioriem, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes (JSLP) Sociālās un medicīniskās aprūpes centra mērķis ir nodrošināt dzīves kvalitātes nepazemināšanos personām, kuras vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ nevar sevi aprūpēt, kā arī nodrošināt iespēju saņemt sociālās aprūpes pakalpojumus atbilstoši personu individuālajām vajadzībām un noteiktajam aprūpes līmenim.

Izglītība Seniori
ZRKAC seniorus gaida uz “Nesteidzīgās dzīves skolas” nodarbībām

Jaunajā mācību gadā seniori aicināti priekšpusdienas pavadīt izglītojoši un gūt jaunus iespaidus, piedaloties “Nesteidzīgās dzīves skolas” nodarbībās Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC).

Seniori
7. oktobrī notiks veselības diena senioriem

7. oktobrī no pulksten 10 līdz 13.30 Jelgavas Senioru biedrības telpās Dobeles ielā 62A notiks pasākums “Senioru veselības diena”.

Seniori
Notiks Starptautiskajai senioru dienai veltīts pasākums

Svētdien, 1. oktobrī, pulksten 13 Jelgavas Amatu vidusskolas zālē (Elektrības ielā 8) Jelgavas pilsētas seniori aicināti kopā pavadīt laiku sarunās, iepazīties un baudīt svētku koncertu. Ieeja pasākumā ir bez maksas. Iepriekš nepieciešams pieteikties.

Pilsēta Sabiedrība Seniori
Aprūpes centrs “Zemgale” rīko informatīvo dienu aprūpētājiem

Valsts sociālās aprūpes centrs “Zemgale” sadarbībā ar Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu organizēs informatīvo dienu, lai popularizētu un veicinātu sociālo pakalpojumu sniedzēju un jauno speciālistu interesi par studiju iespējām un profesijas nozīmi darba tirgū. Informatīvā diena notiks 23. augustā pulksten 10 Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiālē “Jelgava”, Kalnciema ceļš 109.

Ģimene Izglītība Jaunieši Pilsēta Sabiedrība Seniori
Iespēja bez maksas paaugstināt savas IT prasmes

“Riga Tech Girls” piedāvā apgūt mācību programmu “Iepazīsti tehnoloģijas”. Tā notiek latviešu valodā ar surdotulku, ir bez maksas un apgūstama tiešsaistē. Nodarbības varēs noskatīties arī ierakstā sev ērtā laikā un vietā. Programmai var reģistrēties līdz 10. augusta pulksten 23.59.

Ģimene Izglītība Pilsēta Sabiedrība Seniori
Lielai daļai pilsētnieku jāmaina Jelgavas iedzīvotāja karte un Jelgavas skolēna apliecība

31. jūlijā vairāk nekā 2500 senioriem, kā arī vairāk nekā 100 represētajām personām beigsies Jelgavas iedzīvotāja kartes derīguma termiņš. Lai arī turpmāk varētu saņemt pašvaldības atbalstu braukšanas maksas segšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, šiem iedzīvotājiem jānoformē jaunā Jelgavas iedzīvotāja karte. Ņemot vērā, ka vienlaikus kartes derīguma termiņš beidzas lielam skaitam jelgavnieku, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) no 26. līdz 30. jūnijam organizēs papildu pieteikumu pieņemšanu jaunas kartes izgatavošanai. Savukārt 31. augustā derīguma termiņš beigsies 4367 Jelgavas skolēna apliecībām, ko skolēni no jauna var noformēt savā izglītības iestādē.

Jaunieši Pilsēta Sabiedrība Seniori
Šovasar uz bezmaksas treniņiem pilsētvidē aicināti arī seniori un bērni

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde aicina seniorus un bērnus no septiņu gadu vecuma piedalīties bezmaksas veselību veicinošās aktivitātēs. Vingrošanas nodarbības senioriem notiek trešdienās līdz 16. augustam, bet bērnu treniņi notiks trešdienās no 28. jūnija līdz 30. augustam.

Pasākumi Pilsēta Seniori
Svētbirzī piemin komunistiskā genocīda upurus

Šodien, 14. jūnijā, Svētbirzī notika atceres brīdis, pieminot komunistiskā genocīda upurus. Piemiņas pasākumā klātesošie atcerējās 20. gadsimta 40. gadu deportācijas un nolika ziedus uz memoriālās sienas “Ciešanu ceļš” un pie piemiņas akmens. Pasākumā piedalījās politiski represēto apvienības “Staburadze” pārstāvji, Jelgavas valstspilsētas vadība un jelgavnieki.

Ģimene Jaunieši Pasākumi Pilsēta Sabiedrība Seniori Sports
Piedalies pārgājienā “Ejam visi Jelgavā!”

1. jūlijā Lielupes labā krasta promenādē tiks dots starts pārgājienam “Ejam visi Jelgavā!”, kurā piedalīties aicināts ikviens – ģimenes ar bērniem, nūjotāji, dzīvnieku mīļi, seniori un vienkārši aktīva dzīves veida piekritēji. Šobrīd norit dalībnieku pieteikšanās, un organizatori aicina biļetes iegādāties laicīgi, jo, tuvojoties pasākumam, tās kļūs dārgākas.

Seniori Sports
Jelgavas veterāniem orientēšanās sacensībās 5. vieta

Jelgavas veterāni Latvijas Pašvaldību sporta veterānu–senioru 60. sporta spēlēs orientēšanās sportā komandu vērtējumā izcīnījuši 5. vietu, individuāli tiekot pie piecām medaļām.

1 2 ... 5