12.9 °C, 2 m/s, 82.6 %

Seniori

Seniori
Seniori
Notiks Starptautiskajai senioru dienai veltīts pasākums

Svētdien, 1. oktobrī, pulksten 13 Jelgavas Amatu vidusskolas zālē (Elektrības ielā 8) Jelgavas pilsētas seniori aicināti kopā pavadīt laiku sarunās, iepazīties un baudīt svētku koncertu. Ieeja pasākumā ir bez maksas. Iepriekš nepieciešams pieteikties.

Pilsēta Sabiedrība Seniori
Aprūpes centrs “Zemgale” rīko informatīvo dienu aprūpētājiem

Valsts sociālās aprūpes centrs “Zemgale” sadarbībā ar Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu organizēs informatīvo dienu, lai popularizētu un veicinātu sociālo pakalpojumu sniedzēju un jauno speciālistu interesi par studiju iespējām un profesijas nozīmi darba tirgū. Informatīvā diena notiks 23. augustā pulksten 10 Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiālē “Jelgava”, Kalnciema ceļš 109.

Ģimene Izglītība Jaunieši Pilsēta Sabiedrība Seniori
Iespēja bez maksas paaugstināt savas IT prasmes

“Riga Tech Girls” piedāvā apgūt mācību programmu “Iepazīsti tehnoloģijas”. Tā notiek latviešu valodā ar surdotulku, ir bez maksas un apgūstama tiešsaistē. Nodarbības varēs noskatīties arī ierakstā sev ērtā laikā un vietā. Programmai var reģistrēties līdz 10. augusta pulksten 23.59.

Ģimene Izglītība Pilsēta Sabiedrība Seniori
Lielai daļai pilsētnieku jāmaina Jelgavas iedzīvotāja karte un Jelgavas skolēna apliecība

31. jūlijā vairāk nekā 2500 senioriem, kā arī vairāk nekā 100 represētajām personām beigsies Jelgavas iedzīvotāja kartes derīguma termiņš. Lai arī turpmāk varētu saņemt pašvaldības atbalstu braukšanas maksas segšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, šiem iedzīvotājiem jānoformē jaunā Jelgavas iedzīvotāja karte. Ņemot vērā, ka vienlaikus kartes derīguma termiņš beidzas lielam skaitam jelgavnieku, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) no 26. līdz 30. jūnijam organizēs papildu pieteikumu pieņemšanu jaunas kartes izgatavošanai. Savukārt 31. augustā derīguma termiņš beigsies 4367 Jelgavas skolēna apliecībām, ko skolēni no jauna var noformēt savā izglītības iestādē.

Jaunieši Pilsēta Sabiedrība Seniori
Šovasar uz bezmaksas treniņiem pilsētvidē aicināti arī seniori un bērni

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde aicina seniorus un bērnus no septiņu gadu vecuma piedalīties bezmaksas veselību veicinošās aktivitātēs. Vingrošanas nodarbības senioriem notiek trešdienās līdz 16. augustam, bet bērnu treniņi notiks trešdienās no 28. jūnija līdz 30. augustam.

Pasākumi Pilsēta Seniori
Svētbirzī piemin komunistiskā genocīda upurus

Šodien, 14. jūnijā, Svētbirzī notika atceres brīdis, pieminot komunistiskā genocīda upurus. Piemiņas pasākumā klātesošie atcerējās 20. gadsimta 40. gadu deportācijas un nolika ziedus uz memoriālās sienas “Ciešanu ceļš” un pie piemiņas akmens. Pasākumā piedalījās politiski represēto apvienības “Staburadze” pārstāvji, Jelgavas valstspilsētas vadība un jelgavnieki.

Ģimene Jaunieši Pasākumi Pilsēta Sabiedrība Seniori Sports
Piedalies pārgājienā “Ejam visi Jelgavā!”

1. jūlijā Lielupes labā krasta promenādē tiks dots starts pārgājienam “Ejam visi Jelgavā!”, kurā piedalīties aicināts ikviens – ģimenes ar bērniem, nūjotāji, dzīvnieku mīļi, seniori un vienkārši aktīva dzīves veida piekritēji. Šobrīd norit dalībnieku pieteikšanās, un organizatori aicina biļetes iegādāties laicīgi, jo, tuvojoties pasākumam, tās kļūs dārgākas.

Seniori Sports
Jelgavas veterāniem orientēšanās sacensībās 5. vieta

Jelgavas veterāni Latvijas Pašvaldību sporta veterānu–senioru 60. sporta spēlēs orientēšanās sportā komandu vērtējumā izcīnījuši 5. vietu, individuāli tiekot pie piecām medaļām.

Jaunieši Pilsēta Sabiedrība Seniori
Aicina piedalīties konferencē par iedzīvotāju padomēm Latvijā

21. aprīlī pulksten 13 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē norisināsies līdz šim plašākā iedzīvotāju padomju darbībai veltītā konference “Iedzīvotāju padomes Latvijā”. Lai gan konference notiks klātienē, iepriekš reģistrējoties, tā ikvienam būs skatāma arī tiešsaistē.

Ģimene Izglītība Jaunieši Pilsēta Sabiedrība Seniori
No 24. līdz 28. aprīlim – Digitālā nedēļa

Lai iedzīvotājus bezmaksas pasākumos mudinātu apgūt vai uzlabot digitālās prasmes, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar partneriem no 24. līdz 28. aprīlim jau 14. reizi rīkos Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā. Dažādas aktivitātes notiks arī Jelgavā, un tām iepriekš jāpiesakās. Tāpat jelgavnieki varēs piedalīties tiešsaistes pasākumos citviet Latvijā un Eiropā.

Ģimene Nodarbinātība Pilsēta Sabiedrība Seniori Uzņēmējdarbība
Atvērta pieteikšanās mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās

Sākusies pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” devītajā kārtā. Strādājošie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no gandrīz 200 izglītības programmām, kas sniedz iespēju apgūt gan digitālās pamata prasmes, gan arī apgūt digitālās prasmes augstākā līmenī. Pieteikties mācībām var līdz 18. aprīlim mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv. Jāuzsver, ka devītajā pieteikšanās kārtā katrs mācību dalībnieks var pieteikties tikai vienai izglītības programmai.

Ģimene Jaunieši Pasākumi Pilsēta Sabiedrība Seniori
Nedēļas nogalē – svarīgas sporta spēles, teātris un putnu vērošana

Šajā nedēļas nogalē Jelgavā iedzīvotāji aicināti baudīt teātri, doties veloekskursijā, lai vērotu putnus, un svētdien apmeklēt pavasara Ģimenes dienu bibliotēkā. Jelgavnieku atbalsts būs nepieciešams arī pilsētas sportistiem – hokejisti Jelgavas ledus halles laukumā aizvadīs trešo fināla spēli  “Optibet” hokeja līgā, bet otrā Latvijas čempionāta fināla spēle 1. aprīlī notiks volejbola kluba “Jelgava” sieviešu komandai, tāpat sestdien varēs just līdzi futbolistiem, kuri Kārklu ielā 6 aizvadīs “Optibet” futbola virslīgas spēli, bet Zemgales Olimpiskā centra stadionā sestdien un svētdien notiks Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā mešanas disciplīnās.

1 2 ... 4