Lielākie pasākumi

Nozīmīgākie pasākumi Jelgavā 2018. gadā

Pasākumu un svētku kalendārs Jelgavā

 

20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls

Ledus_skulpturas.jpgNorises vieta: Pasta sala, J.Čakstes bulvāris, Hercoga Jēkaba laukums

Norises laiks: 9. - 11. februāris

Jelgavas pilsētas Dome un pašvaldības iestāde „Kultūra” jau divdesmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu.
Festivāla laikā skatītāji var aplūkot vairākus unikālus Starptautiskā ledus skulptūru konkursa darbus, kas tapuši no kristāldzidriem ledus blokiem. VAIRĀK

 

Lieldienu pastaiga

Lieldienas.jpgNorises vieta: Jelgavas pils parks

Norises laiks: 1. aprīlis

Lieldienās Jelgavnieki un pilsētas viesi iešūpo sauli un pavasari Jelgavas pils parkā ,,Lieldienu pastaigā'', meklējot Lieldienu zaķa paslēptās olas ar folkloras kopu ,,Dimzēns'', muzicējot un priecājoties kopā ar lieliem un maziem dažādās spēlēs un atrakcijās: olu ripināšanā, zīmēšanā uz asfalta un keramikas traukiem, podu dauzīšanā, olu mešanā grozā.

VAIRĀK

 

Stādu dienas Jelgavā

Stadu_dienas_Jelgava_5.jpeg

Norises vieta: Jelgavas pils parks

Norises laiks: 12. un 13. maijs, pulksten 10.00

Katru pavasari Jelgavā pulcējas labākie dārznieki, lai Jelgavas pils parkā piedalītos Stādu dienās. Latvijas stādu audzētāji, kolekcionāri un dārza inventāru tirgotāji Stādu dienās pārdod Latvijā audzētu stādāmo materiālu, dekoratīvus elementus dārzam, augsnes bagātinātājus, dārza inventāru, kā arī sniedz profesionālas konsultācijas, bet vietējie mākslinieki rūpējas par patīkamu svētku gaisotni.

VAIRĀK

 

Jelgavas pilsētas svētki

gajiens+pilsetassvetki+2014+207.jpg

Norises laiks: 25. - 27. maijs

Šogad Jelgavas Pilsētas svētkus caurvīs moto “Mēs esam Jelgava”, aicinot ikvienu jelgavnieku sajust savu līdzdalību kopīgo svētku veidošanā. Pilsētas svētku, kas notiks no 25. līdz 27. maijam, centrālās norises vietas šogad būs Hercoga Jēkaba laukums, Uzvaras Parks un Zemgales Olimpiskais centrs, bet piektdienas un sestdienas vakarā jelgavniekus priecēs svētku uguņošana mūzikas pavadījumā, ko vislabāk varēs izbaudīt no Jāņa Čakstes bulvāra. Visi pilsētas 753.dzimšanas dienas pasākumi būs bezmaksas. VAIRĀK

 

XII Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls

Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC1078.jpg

Norises vieta: Pasta sala

Norises laiks: 9. - 10. jūnijs

Jelgavas pilsēta aicina 9. un 10. jūnijā apmeklēt Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku, kur vienkopus satiekas dinozauri, ziloņi, leduslāči, pērtiķi, kā arī filozofiski un humoristiski tēli. 15 mākslinieki no 8 valstīm - Latvijas, Lietuvas Beļģijas, Ukrainas, Ungārijas, Čehijas, Vācijas un Krievijas - smilšu formas pārvērtīs visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz dzīvnieku pasauli paraudzīties no dažādiem skatupunktiem. Unikālo smilšu skulptūru veidošanā izmantos vairāk nekā 1000 tonnas smilšu. VAIRĀK

 

XVIII Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki, XVI Piena paku laivu regate

Regate.jpg Norises vieta: Hercoga Jēkaba laukums, Lielupes promenāde

Norises laiks: 25. augusts

Augusta pēdējā sestdienā svinam gadskārtējos Piena, Maizes un Medus svētkus. Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize.
Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā. Regate notiek uz Lielupes ūdeņiem. VAIRĀK

 

Mācību gada sākums "ZinīBums"Zinibums.jpg

Norises vieta: Pasta sala

Norises laiks: 1.septembris

Pēc pirmā zvana iezvanīšanas skolās, svētki turpinās Pasta salā ar dažādām jautrām rotaļām, atrakcijām un radošajām darbnīcām, kurās skolēni varēs izpausties gan veiklībā, gan atjautībā. Priekšnesumus sniedz vietējie dziedātāji.

 

Metāla svētki

Metalasvetki.jpgNorises vieta: Pasta sala

Norises laiks: 8. septembris

Metāla svētki ir plašs izglītojošs, izzinošs un atpūtas pasākums visiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem, kuros var gan baudīt mākslu un kultūru, gan iepazīties ar izglītības, karjeras un darba iespējām metālapstrādes nozarē. Svētku laikā notiek dažādi metināšanas konkursi esošajiem un topošajiem profesionāļiem, kā arī paraugdemonstrējumi.

 

Inženieru dienas

titulbilde.jpg

Norises vieta: Sporta un atpūtas komplekss "Rullītis"

Norises laiks: 28. - 30.septembris

Inženieru dienas motivē pievērst jaunās paaudzes uzmanību tehnikai un tehniskajai domāšanai. Jelgavas pilsētā ikvienam dota iespēja vērot „Pro - Kart” čempionātu, kā arī citu tehnisko sporta veidu sacensības.

 

Azemitologa svētkiAzemitologs.JPG

Norises vietas: Jelgavas pils pagalms

Norises laiks: 1.oktobris

Jelgavas pils pagalmā notiek pirmkursnieku tikšanās ar Alma Mater Zinību vīru- Azemitologu. Tiek nodots svinīgais solījums, notiek studentiskas draiskulības; bet galvenais - tas ir piederības un lepnuma apliecinājums par izvēlēto specialitāti un augstskolu.

 

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinības

Ugunszimes.jpgNorises vieta: Jelgavas pilsēta, Hercoga Jēkaba laukumā, Jelgavas pilsētas kultūras nams

Norese laiks: no 11. līdz 18.novembrim

No 11. līdz 18.novembrim par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai visi aicināti uz koncertiem  Sv.Annas baznīcā un Jelgavas kultūras namā. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā no simtiem svecīšu tiek iedegtas jelgavnieku pašu veidotas Uguns zīmes. Gadadienas vakara noslēgumā –uguņošana!

 

Gada nogales svētki

Egle.jpgNorises vieta: visā Jelgavas pilsētā

Norises laiks: decembris un Vecgada vakars

Drīz pēc tam, kad 2.decembrī ir svinīgi iedegta svētku egle, pilsēta pošas ziemas saulgriežu svinībām un Jaunā gada sagaidīšanai.  Kultūras namā un sv. Annas baznīcā skan svētku dziesmas.