Lielākie pasākumi

Svētku pasākumi 2017. un 2018. gadā

20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls

Ledus_skulpturas.jpgNorises vieta: Pasta sala, J.Čakstes bulvāris, Hercoga Jēkaba laukums

Norises laiks: 9. - 11. februāris

Jelgavas pilsētas Dome un pašvaldības iestāde „Kultūra” jau divdesmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu.
Festivāla laikā skatītāji var aplūkot vairākus unikālus Starptautiskā ledus skulptūru konkursa darbus, kas tapuši no kristāldzidriem ledus blokiem. VAIRĀK

 

Lieldienu pastaiga

Lieldienas.jpgNorises vieta: Jelgavas pils parks

Norises laiks: aprīlis

Lieldienās Jelgavnieki un pilsētas viesi iešūpo sauli un pavasari Jelgavas pils parkā ,,Lieldienu pastaigā'', meklējot Lieldienu zaķa paslēptās olas ar folkloras kopu ,,Dimzēns'', muzicējot un priecājoties kopā ar lieliem un maziem dažādās spēlēs un atrakcijās: olu ripināšanā, zīmēšanā uz asfalta un keramikas traukiem, podu dauzīšanā, olu mešanā grozā.

 

Jelgavas pilsētas svētki

Norises laiks: 25. - 27. maijs

gajiens+pilsetassvetki+2014+207.jpg

 

 

XII Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls

IMG_5422.jpg

Norises vieta: Pasta sala

Norises laiks: 9. - 10. jūnijs

Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā kļuvis par lielāko šāda veida konkursu Baltijā. Unikālais brīvdabas pasākums vasaras sezonā ir viens no galvenajiem tūristu galamērķiem Latvijā, kas pulcē tūkstošiem apmeklētāju ne tikai no Latvijas, bet arī no ārvalstīm. VAIRĀK

 

XVII Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki, XV Piena paku laivu regate

Regate.jpg Norises vieta: Hercoga Jēkaba laukums, Lielupes promenāde

Norises laiks: 25. augusts

Augusta pēdējā sestdienā svinam gadskārtējos Piena, Maizes un Medus svētkus. Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize.
Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā. Regate notiek uz Lielupes ūdeņiem. VAIRĀK

 

Mācību gada sākums "ZinīBums"Zinibums.jpg

Norises vieta: Pasta sala

Norises laiks: 1.septembris

Pēc pirmā zvana iezvanīšanas skolās, svētki turpinās Pasta salā ar dažādām jautrām rotaļām, atrakcijām un radošajām darbnīcām, kurās skolēni varēs izpausties gan veiklībā, gan atjautībā. Priekšnesumus sniedz vietējie dziedātāji.

 

Metāla svētki un inženieru dienas

Metalasvetki.jpgNorises vieta: Pasta sala (metāla svētki), Stacijas parks, Zemgales prospekts (Inženieru dienas un PRO KART sacensības)

Norises laiks: 8. septembris

Metāla svētki ir plašs izglītojošs, izzinošs un atpūtas pasākums visiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem, kuros var gan baudīt mākslu un kultūru, gan iepazīties ar izglītības, karjeras un darba iespējām metālapstrādes nozarē. Svētku laikā notiek dažādi metināšanas konkursi esošajiem un topošajiem profesionāļiem, kā arī paraugdemonstrējumi. Paralēli svētkiem notiks arī Inženieru dienas, kas motivē pievērst jaunās paaudzes uzmanību tehnikai un tehniskajai domāšanai. Jelgavas pilsētas ielās ikvienam tiks dota iespēja vērot „Pro - Kart” čempionātu, kā arī citu tehnisko sporta veidu sacensības.

 

Azemitologa svētkiAzemitologs.JPG

Norises vietas: Jelgavas pils pagalms

Norises laiks: 4.oktobris

Jelgavas pils pagalmā notiek pirmkursnieku tikšanās ar Alma Mater Zinību vīru- Azemitologu. Tiek nodots svinīgais solījums, notiek studentiskas draiskulības; bet galvenais - tas ir piederības un lepnuma apliecinājums par izvēlēto specialitāti un augstskolu.

 

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinības

Ugunszimes.jpgNorises vieta: Jelgavas pilsēta, Hercoga Jēkaba laukumā, Jelgavas pilsētas kultūras nams

Norese laiks: no 11. līdz 21.novembrim

No 11. līdz 21.novembrim par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienai visi aicināti uz koncertiem  Sv.Annas baznīcā un Jelgavas kultūras namā. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā no simtiem svecīšu tiek iedegtas jelgavnieku pašu veidotas Uguns zīmes. Gadadienas vakara noslēgumā –uguņošana!

 

Gada nogales svētki

Egle.jpgNorises vieta: visā Jelgavas pilsētā

Norises laiks: decembris un Vecgada vakars

Drīz pēc tam, kad 3.decembrī ir svinīgi iedegta svētku egle, pilsēta pošas ziemas saulgriežu svinībām un Jaunā gada sagaidīšanai.  Kultūras namā un sv. Annas baznīcā skan svētku dziesmas.

 

Pasākumu un svētku kalendārs Jelgavā