Lielākie pasākumi

Nozīmīgākie pasākumi Jelgavā 2019. gadā

Plašāka informācija par Jelgavas pilsētā notiekošajiem festivāliem un svētkiem vienuviet: www.festivali.jelgava.lv 

21. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls

1.jpg

 

Norises vieta: Pasta sala, J.Čakstes bulvāris, Pils sala

Norises laiks: 8. - 10. februāris

Jelgavas pilsētas Dome un pašvaldības iestāde „Kultūra” jau divdesmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu.
Festivāla laikā skatītāji var aplūkot vairākus unikālus Starptautiskā ledus skulptūru konkursa darbus, kas tapuši no kristāldzidriem ledus blokiem. VAIRĀK

 

Lieldienu pastaiga

lieldienu-pastaiga-2018-kultura-47(1).jpg 

Norises vieta: Jelgavas pils parks

Norises laiks: 21. aprīlis

Lieldienās Jelgavnieki un pilsētas viesi iešūpo sauli un pavasari Jelgavas pils parkā ,,Lieldienu pastaigā'', meklējot Lieldienu zaķa paslēptās olas, muzicējot un priecājoties kopā ar lieliem un maziem dažādās spēlēs un atrakcijās: olu ripināšanā, zīmēšanā uz asfalta un keramikas traukiem, podu dauzīšanā, olu mešanā grozā.

 

Stādu dienas Jelgavā

5.jpg

 

Norises vieta: Jelgavas pils parks

Norises laiks: 11. un 12. maijs

Katru pavasari Jelgavā pulcējas labākie dārznieki, lai Jelgavas pils parkā piedalītos Stādu dienās. Latvijas stādu audzētāji, kolekcionāri un dārza inventāru tirgotāji Stādu dienās pārdod Latvijā audzētu stādāmo materiālu, dekoratīvus elementus dārzam, augsnes bagātinātājus, dārza inventāru, kā arī sniedz profesionālas konsultācijas, bet vietējie mākslinieki rūpējas par patīkamu svētku gaisotni. VAIRĀK

 

Jelgavas pilsētas svētki

pilsetas-svetki-2018-gajiens-11_0.jpg

 

Norises vieta: Jelgavas pilsēta

Norises laiks: 24. - 26. maijs

VAIRĀK

 

13. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls

14.jpg

 

Norises vieta: Pasta sala

Norises laiks: 8. - 9. jūnijs

Jelgavas pilsēta aicina apmeklēt Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku, dodoties vēsturiskā ekspedīcijā uz antīko pasauli. Unikālo smilšu skulptūru veidošanā izmantotas vairāk kā 1200 tonnas smilšu. VAIRĀK

 

Jelgavas nakts pusmaratons

19.jpg

 

Norises vieta: Jelgavas pilsēta (Pasta sala, J.Čakstes bulvāris)

Norises laiks: 13. jūlijs

 

19.Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki, 17. Piena paku laivu regate

20.jpg

 

Norises vieta: Jelgavas pilsēta

Norises laiks: 31. augusts

Augusta pēdējā sestdienā svinam gadskārtējos Piena, Maizes un Medus svētkus. Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize.


Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā. Regate notiek uz Lielupes ūdeņiem. VAIRĀK

 

Mācību gada sākums "ZinīBums"

zinibums2.jpg

 

Norises vieta: Pasta sala

Norises laiks: 1.septembris

Pēc pirmā zvana iezvanīšanas skolās, svētki turpinās Pasta salā ar dažādām jautrām rotaļām, atrakcijām un radošajām darbnīcām, kurās skolēni varēs izpausties gan veiklībā, gan atjautībā. Priekšnesumus sniedz vietējie dziedātāji.

 

Metāla svētki

21.jpg

Norises vieta: Pasta sala

Norises laiks: 7. septembris

Metāla svētki ir plašs izglītojošs, izzinošs un atpūtas pasākums visiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem, kuros var gan baudīt mākslu un kultūru, gan iepazīties ar izglītības, karjeras un darba iespējām metālapstrādes nozarē. Svētku laikā notiek dažādi metināšanas konkursi esošajiem un topošajiem profesionāļiem, kā arī paraugdemonstrējumi.

 

Inženieru dienas

35.jpg

 

Norises vieta: Sporta un atpūtas komplekss "Rullītis"

Norises laiks:

Inženieru dienas motivē pievērst jaunās paaudzes uzmanību tehnikai un tehniskajai domāšanai. Jelgavas pilsētā ikvienam dota iespēja vērot „Pro - Kart” čempionātu, kā arī citu tehnisko sporta veidu sacensības.

 

Azemitologa svētki

DSC_0403_2.jpg

 

Norises vietas: Jelgavas pils pagalms

Norises laiks:

Jelgavas pils pagalmā notiek pirmkursnieku tikšanās ar Alma Mater Zinību vīru- Azemitologu. Tiek nodots svinīgais solījums, notiek studentiskas draiskulības; bet galvenais - tas ir piederības un lepnuma apliecinājums par izvēlēto specialitāti un augstskolu.

 

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinības

25.jpg

 

Norises vieta: Jelgavas pilsēta, Hercoga Jēkaba laukumā, Jelgavas pilsētas kultūras nams

Norese laiks: no 11. līdz 18.novembrim

No 11. līdz 18.novembrim par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai visi aicināti uz koncertiem  Sv.Annas baznīcā un Jelgavas kultūras namā. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā no simtiem svecīšu tiek iedegtas jelgavnieku pašu veidotas Uguns zīmes. Gadadienas vakara noslēgumā –uguņošana!

 

Gada nogales svētki

egle2018.jpg

 

Norises vieta: Jelgavas pilsēta

Norises laiks: decembris un Vecgada vakars

Drīz pēc tam, kad 1.decembrī ir svinīgi iedegta svētku egle, pilsēta pošas ziemas saulgriežu svinībām un Jaunā gada sagaidīšanai.  Kultūras namā un sv. Annas baznīcā skan svētku dziesmas.