19.7 °C, 2.6 m/s, 88.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAr foto izstādi atklās Pārlielupes bibliotēkas jubilejas mēnesi
Ar foto izstādi atklās Pārlielupes bibliotēkas jubilejas mēnesi
01/10/2023

2. oktobrī pulksten 16 Pārlielupes bibliotēkā tiks atklāta ceļojošā foto izstāde “Ar skatu nākotnē” – šis būs pirmais no kopumā četriem pasākumiem, kurus jelgavnieki aicināti apmeklēt par godu bibliotēkas 75 gadu jubilejai.

“Esam parūpējušies par to, lai jubilejas mēnesī mūsu apmeklētājiem būtu iespēja baudīt dažādus tematiskus pasākumus – jau mēneša ieskaņā sāksim ar ceļojošo foto izstādi un iedvesmas stāstiem no jauniešiem, kuri saskārušies ar retu ģenētisku slimību, turpināsim ar sadziedāšanos tautas motīvu noskaņās un pastalu izveides meistarklasi, savukārt noslēgumā baudīsim bibliotēkas dzimšanas dienai veltītu literāri muzikālu pēcpusdienu,” kopumā četrus gaidāmos pasākumus ieskicē Pārlielupes bibliotēkas vadītāja Jana Ķepīte.

Ceļojošo izstādi “Ar skatu nākotnē” organizē Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība (LCFB) – tās apmeklētājiem būs iespēja iepazīt bērnus un jauniešus ar cistiskās fibrozes (CF) diagnozi, kuri, neskatoties uz veselības problēmām, ir aktīvi, talantīgi, nodarbojas ar mākslu un sportu. Izstādes fotogrāfe ir medmāsa Jeļena Makejeva, kuru bērni un jaunieši iedvesmoja ar savu dzīves spēku un pozitīvo attieksmi. Papildus fotogrāfijām tiks atspoguļots arī šo bērnu un jauniešu vēstījums – mirkļi no viņu ikdienas, ko atklās viņu pašu, vai ģimenes locekļu ierunātie stāsti. Izstādē piedalīsies izstādes veidotāji un foto modeļu pārstāvji, kuri iepriecinās arī ar muzikālu priekšnesumu.

“Tie ir mūsu bērni, mūsu jaunieši. LCFB ar šo izstādi vēlas parādīt, ka mums kā mazai valstij ir svarīgi izmantot katra cilvēka, katra mūsu bērna un jaunieša potenciālu,” saka Alla Beļinska, LCFB valdes priekšsēdētāja, kura ir arī izstādes kuratore. Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 31. oktobrim.

Nākamais tematiskais pasākums bibliotēkā paredzēts 10. oktobrī pulksten 17.30 – bibliotēkas pārstāvji aicina uz tautasdziesmu sadziedāšanās apli kopā ar tautumeitām Ilzi un Māru. Priekšzināšanas pasākumā nav nepieciešamas. Savukārt 21. oktobrī pulksten 12 ikviens interesents aicināts uz meistarklasi, kur četru stundu garumā meistares Irinas Kokmanes vadībā varēs apgūt pastalu darināšanas amata noslēpumus, lai gala rezultātā iegūtu paliekošu vērtību – paša darinātu krāsaino pastalu pāri. Visi nepieciešamie materiāli tiek nodrošināti. Dalības maksa pasākumā: 15 eiro. Vietu skaits ierobežots, tāpēc interesentus aicina iepriekš pieteikties pa tālruni 63011829.

28.oktobrī pulksten 16 bibliotēkas dzimšanas dienai veltīto pasākumu ciklu noslēgs literāri muzikāla tikšanās ar Kārli Kazāku. Ieeja pasākumā ir bez maksas. Jāpiebilst gan, ka vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti klātbūtni pieteikt pa tālruni 63011829.

Jāpiebilst, ka visu pasākumu norise paredzēta Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17.