26.9 °C, 3.6 m/s, 31.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDzīvesziņas un arodu sētā atklāta aktīvā tūrisma sezona
Dzīvesziņas un arodu sētā atklāta aktīvā tūrisma sezona
20/04/2024

Sestdien, no pulksten 12 līdz 17 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ar dažādām aktivitātēm ieskandināja vasaras tūrisma sezonu, iepazīstinot pasākuma apmeklētājus ar Jelgavas un apkārtnes tūrisma aktualitātēm.

Visas dienas garumā Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā, kā arī līdzās esošās kafejnīcas “Brokastnīca” pagalmā darbojās mājražotāju tirdziņš, kur apmeklētāji varēja iegādāties tepat Latvijā tapušus gardumus un amatnieku darinājumus, piemēram, biškopības produktus, cidoniju sukādes un sīrupus, vafeles, cukurvati, pašdarinātas videi draudzīgas rotaļlietas un aksesuārus, bižutēriju, tekstila lelles, ziepes, matu aksesuārus un vaska sveces.

Pagalmā tika eksponēts aktīvās atpūtas inventārs, lai mudinātu apmeklētājus savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā, piemēram, dodoties spēlēt disku golfu, kā arī, lai palīdzētu piemeklēt katram piemērotāko velosipēdu, klinšu kāpšanas inventāru. Aktīvās atpūtas izstādi veidoja velonomas “Kanclers” velosipēdi, brīvdienu mājas “Jasmīnu nams” minikemperis, Vilces disku golfa parka eksponāti un uzņēmuma “Piedzīvojumi dabā” klinšu kāpšanas inventārs.

Pasākuma ietvaros pulksten 12 tika dots starts izzinošai komandu aktivitātei – velorallijam. Kopumā aktivitātē startēja deviņas komandas. Velorallija gaitā dalībniekiem bija jāmēro 17 km garš maršruts pilsētas robežās, jārisina dažādi uzdevumi un jāatbild uz āķīgiem jautājumiem, piestājot pie 15 apskates objektiem. Maršruta pievārēšana komandām aizņēma vidēji līdz trīs stundām. Dalībnieki atzina, ka šis ir labs veids, kā pavadīt dienu ģimenes lokā, ieraudzīt pilsētu citām acīm un apskatīt vietas, kuras ikdienā paliek nepamanītas.

Interesenti kopā ar uzņēmumu “Liepa Daba – pārgājieni, pasākumi, nometnes pie dabas” varēja piedalīties radošajā darbnīcā un izveidot mandalas no dabas materiāliem. Savukārt bērniem bija iespēja atklāt un paši izmēģināt maskēšanās iespējas mežā izmantojot sejas maskēšanās krēmus.

Pasākuma aktivitātes papildināja lekcijas, uzņēmēju iedvesmas un pieredzes stāsti. Pulksten 12.15 ar Jelgavas tūrisma aktualitātēm un sezonas jaunumiem apmeklētājus iepazīstināja JRTC pārstāve, pulksten 12.30 interesentiem bija iespēja klausīties lekciju par atbildīgu un drošu atpūtu pie ūdens, kā arī izveidot sarakstu ar svarīgiem priekšmetiem, kuri jāiekļauj vasaras ceļojumu aptieciņā. Pulksten 13.30 tika prezentētas Jelgavas novada tūrisma aktualitātes, lai mudinātu iedzīvotājus kā savus nedēļas nogales galamērķi izvēlēties Jelgavas novadu. No pulksten 13.50 uz skatuves kāpa vietējie tūrisma pakalpojumu sniedzēji, lai iepazīstinātu ar savu piedāvājumu vasaras sezonā un sniegtu ieskatu par atpūtas iespējām gan Jelgavā un novadā. Uzņēmuma “Piedzīvojumi dabā” pārstāvji pastāstīja par pārgājienu pieredzi, kā pareizi sagatavoties pārgājieniem, kā izvēlēties maršrutus atbilstoši katra ceļotāja spējām un pieredzei, kā arī demonstrēja klinšu kāpšanas inventāru. Apmeklētājiem bija iespēja testēt klinšu kāpšanas inventāru, mēģinot rāpties arodu sētas ozolā.

Par savu piedāvājumu pastāstīja arī pārstāvji no Vilces disku golfa parka, bišu un cidoniju dārza “Ievgravas” un uzņēmums “Liepa Daba – pārgājieni, pasākumi, nometnes pie dabas”. Savukārt pulksten 15 pasākuma apmeklētājiem bija iespēja klausīties iedvesmas sarunu ar dabas pētnieku un raidījumu vadītāju Māri Olti. Viņš pastāstīja  par svarīgiem faktoriem, kas jāņem vērā atpūšoties pie dabas, kā arī dalījās pieredzē par savu jauno projektu Ērgļu stacijā.

Līdztekus pagalma aktivitātēm, apmeklētājiem, iepriekš piesakoties, bija iespēja piedalīties SIA “Austras raksti” organizētajā meistarklasē “Dzijas krāsošana ar dabas krāsvielām manteļskurstenī”, doties  izzinošā ekskursijā gida pavadībā pa Dzīvesziņas un arodu sētas māju vai piedalīties ekskursijā “Izzini Vecpilsētas kvartālu”.

Kafejnīcas “Brokastnīca” pagalmā aktīvās atpūtas cienītāji varēja vērot raidījuma “Pa straumei” sižetus “Platone” un “Misa”, lai iedvesmotos vasaras laivu braucieniem.

Pasākuma noslēgumā pulksten 16.10 skatuvi atdzīvināja mūziķes Kato koncerts, kas pulcēja lielu skaitu klausītāju.