14.2 °C, 3.9 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTūrismsJelgavas reģionālā tūrisma centra speciālisti dodas pieredzes apmaiņas braucienā
Jelgavas reģionālā tūrisma centra speciālisti dodas pieredzes apmaiņas braucienā
27/04/2023

Vizītes laikā JRTC, Šauļu un Jonišķu tūrisma centru pārstāvji devās apmeklēja Stokholmas, Upsalas un Sigtunas apskates objektus, kas iekļauti Saules ceļa maršrutā, kā arī tikās ar Sigtunas tūrisma informācijas centra pārstāvjiem, lai klātienē pārrunātu izveidotā Saules ceļa maršruta specifiku, tūristu piesaistes risinājumus, kā arī ar maršruta uzturēšanu saistītus jautājumus. Vizītes laikā bija iespēja ielūkoties, kā pilsētas infrastruktūra ir pielāgota gan vietējai auditorijai, gan tūristiem, kā arī digitālo risinājumu izmantošanas iespējas tūristu piesaistei.

“Interreg V-A” Latvijas-Lietuvas projekts “Saules ceļš” īstenots Jelgavas valstspilsētas pašvaldībai sadarbojoties ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, Jonišķu tūrisma informācijas un biznesa centru un Šauļu tūrisma informācijas centru. Projekta ietvaros tika izstrādāti jauni tūrisma maršruti, interaktīvi risinājumi, kā arī radīts vienots piedāvājums visām trim pilsētām. Projekta galvenais mērķis ir palielināt tūristu un viņu pavadīto laiku Jelgavā, Jonišķu un Šauļu pilsētās. Tūristus iecerēts piesaistīt ar kopīgi izveidotu pārrobežu tūrisma piedāvājumu, kas apvieno dažādus ar saules tematiku saistītus tūrisma, kultūras un dabas mantojuma objektus, apskates un atpūtas vietas.

Projekta ietvaros Jelgavā pilsētā Pasta salā un pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa tika uzstādīti divi interaktīvie āra stendi, kuros pieejama informācija par Jelgavu, pilsētas apskates vietām un objektiem, kā arī pilsētas karte, tādējādi piedāvājot Jelgavas pilsētas viesiem papildus iespējas iepazīties ar pilsētas tūrisma piedāvājumu. Pie Torņa visa gada garumā pieejams arī multifunkcionāls servisa punkts, kas tiek darbināts ar saules baterijām. Šeit ikvienam bez maksas ir  pieejams bezvadu interneta tīkls (Wi-Fi), iespēja uzlādēt viedierīces. Stends ir aprīkots ar velo instrumentu komplektu, lai riteņbraucēji var veikt nelielu velosipēdu tehnisko apkopi un riepu uzpildi ar gaisu. Projekta ietvaros Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 9.stāva skatu laukumā jau iegādātas un uzstādītas divas panorāmas un trīs novērošanas kameras, kā arī divi skārienjutīgi saules ekrāni. Savukārt izstāžu zāles līmenī izvietots ekrāns, kas pielāgots cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Vēl viens papildinājums Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pakalpojumu klāstā ir mobilas audio sistēmas komplekti gidiem.  Audio gidēšanas sistēma pieejama, piesakot grupas ekskursiju ar gidu pa Jelgavu. Audio sistēma ievērojami uzlabo grupu ekskursiju norisi, sniedzot visiem grupas dalībniekiem iespēju dzirdēt gida stāstījumu. Komplektā ietilpst austiņas, kabatas uztvērēji, transportēšanas un uzlādēšanas koferis.

Projekta aktivitātes sniedz savu pienesumu, piesaistot papildus tūristus un pagarinot Jelgavas pilsētas apmeklējuma laiku ne tikai tūrisma sezonā.

Saules ceļa maršruts tuvākajā laikā būs pieejams tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv