19 °C, 0.8 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavu reģionālajā vizītē apmeklē ekonomikas ministrs
Jelgavu reģionālajā vizītē apmeklē ekonomikas ministrs
27/10/2023

27. oktobrī Jelgavu reģionālajā vizītē apmeklēja ekonomikas ministrs Viktors Valainis, lai ar pašvaldības pārstāvjiem un uzņēmējiem pārrunātu pilsētā aktuālos uzņēmējdarbības jautājumus.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš kopā ar ekonomikas ministru V.Valaini Jelgavas biznesa inkubatorā tikās ar uzņēmējiem, kā arī apmeklēja SIA “Laflora” un SIA “Dinex Latvia”.

Tikšanās laikā ministrs uzsvēra, ka Jelgava ir viens no Latvijas industriālajiem centriem. Šobrīd Jelgavā un tās tuvumā attīstās divi lieli industriālie un atjaunojamās enerģijas projekti, kas nākotnē sniegs būtisku ieguldījumu mūsu valsts ekonomikā. Tāpat ekonomikas ministrs akcentēja to, ka uzņēmējiem ir sarežģīti saņemt finansējumu no bankas, it īpaši maziem un vidējiem uzņēmumiem. Tāpēc šobrīd attīstības finanšu institūcija “Altum” izstrādā mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta programmas, kas palīdzēs attīstīties uzņēmējdarbībai Latvijā.

Dienas gaitā ministrs apmeklēja arī Jelgavas tehnikumu, kur iepazinās ar mācību procesu un iespējām apgūt kādu no 11 profesijām kokapstrādes, būvniecības, IT un klientu apkalpošanas jomā, tostarp vienu jaunu profesiju – inženierbūvsistēmu būvtehniķis.

Vizītes noslēgumā pašvaldības pārstāvji un ekonomikas ministrs tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem un uzņēmumiem, kur aktualizēja primāri risināmus jautājumus, kas  saistīti ar uzņēmējdarbības veicināšanu pilsētā, kā arī biznesa vides un infrastruktūras attīstību. Klātesošie apsprieda nodokļu sistēmu, pārlieku lielo birokrātiju un nepieciešamību to mazināt, diskutēja par nepieciešamību valstī risināt ēnu ekonomiku un akūto darbaspēka trūkumu. Ministrs mudināja Jelgavas uzņēmējus būt aktīviem un uzstājīgi runāt par problēmām, lai tās sadzird arī jaunā valdība, un kopīgiem spēkiem rod risinājumus.

Ekonomikas ministru vizītē pavadīja parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, ministra biroja vadītāja Aija Mazitāne, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.