15.2 °C, 2.2 m/s, 95.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJNĪP šodien – 25 gadi!
JNĪP šodien – 25 gadi!
16/06/2023

Pirms 25 gadiem 16. jūnijā, apvienojoties četrām namu pārvaldēm un avārijas un remonta uzņēmumam “Glābējzvans”, tika dibināts šobrīd lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums pilsētā – SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP). Atzīmējot nozīmīgo jubileju, uzņēmums šodien pilsētai dāvināja sarkano kļavu – tā iestādīta Pasta salā – un sveica tos JNĪP darbiniekus, kuri uzņēmumā strādā kopš pirmsākumiem, un tādu ir 20.

JNĪP ir lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums pilsētā, un tā pārziņā ir 409 dzīvojamās mājas ar 15 103 dzīvokļiem, kuros deklarēti 29 580 jelgavnieki – teju katrs otrais iedzīvotājs dzīvo JNĪP pārvaldītā mājā. Tāpat uzņēmums ir vienīgais, kas nodrošina avārijas dienesta darbu septiņas dienas nedēļā cauru diennakti. Pateicoties JNĪP, Jelgava kā pirmā Latvijā sāka izmantot individuālos siltuma skaitītājus jeb alokatorus, pirmajā Latvijas konkursā “Energoefektīvākā ēka” saņēma balvu nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2010” par nosiltināto Kristapa Helmaņa ielas 3. namu.

Uzņēmumā norāda, ka, atzīmējot jubileju, gribējies vairot skaistumu. Iestādīt jaunu koku pie katras uzņēmuma apsaimniekotās mājas būtu finansiāli dārgi, tādēļ savos svētkos tas pasniedzis dāvanu Jelgavai – sarkano kļavu. Tā iestādīta Pasta salā aiz smilšu skulptūru parka, jo Pasta sala ir vieta, kur atpūšas un sporto arī JNĪP apsaimniekoto māju iedzīvotāji. “Pasta salu izvēlēts papildināt ar sarkano kļavu – skaistu, krāsainu koku, kas ļoti saistās ar Latviju tumši sarkano lapu dēļ. Koks ir dāvana pilsētai un atgādinājums pašiem par labajiem un vērienīgajiem darbiem, ko vēl vēlamies paveikt,” norāda JNĪP.

Svētku dienā svinīgs pasākums aizvadīts arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā. Tajā piedalījās pilsētas vadība, JNĪP sadarbības partneri un uzņēmuma darbinieki. Šajā reizē sveikti uzņēmuma ilggadējākie darbinieki – tie cilvēki, kuri JNĪP dažādos amatos strādā kopš pirmās dienas. Uzņēmums lepojas ar 20 šādiem darbiniekiem. “Mēs patiesi lepojamies ar cilvēkiem, kuri tik ilgi bijuši uzticīgi pārvaldei un snieguši savu ieguldījumu,” tā uzņēmuma valdes loceklis Signis Rīns.

“Droši varu apgalvot, ka jūs esat spējuši apliecināt savu profesionalitāti un jūs savu jomu pārzināt – to apliecina vairāk nekā 400 apsaimniekošanā esošās mājas, turklāt daļa no JNĪP ir aizgājušas, bet pēc laika atgriezušās. Pirms 25 gadiem lēmums apvienot vairākas namu pārvaldes, izveidojot vienu, sevi ir attaisnojis,” norādīja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods.

Par godu jubilejai tapusi un šodien pirmizrādi piedzīvoja videofilma par uzņēmuma ikdienas darbu.