14.9 °C, 2.7 m/s, 85.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNoskaidrots stiprākais ugunsdzēsējs glābējs Latvijā
Noskaidrots stiprākais ugunsdzēsējs glābējs Latvijā
25/05/2024

Piektdien, 24. maijā, sacensībās „Stiprais ugunsdzēsējs” Jelgavā par 2024. gada stiprāko ugunsdzēsēju glābēju Latvijā kļuva Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs Ričards Jirgensons, savukārt komandu vērtējumā uzvarēja Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas departamenta komanda. No Latviju pārstāvošajiem dalībniekiem otro labāko rezultātu uzrādīja Kristaps Ansons no Jelgavas daļas, bet trešo – Dobeles daļas komandieris Artūrs Rožkovs.

Komandu konkurencē cīņā par pirmo vietu sīva cīņa izvērtās starp Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas departamenta un Jelgavas daļas komandām. Uzvarētāju izšķīra nepilna sekunde.

Sacensībās piedalījās ugunsdzēsēji glābēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas – individuālajā ieskaitē 68 dalībnieki, bet komandu – 14 glābēju komandas.

Sacensību „Stiprais ugunsdzēsējs” distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanu tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanu uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanu un gandrīz 90 kg smaga manekena nogādāšanu līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā.

Sacensības Latvijā notika trešo reizi.