25.3 °C, 1.3 m/s, 65.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPrezidentu skvērā ozolu stādīs Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
Prezidentu skvērā ozolu stādīs Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
12/09/2023

Ceturtdien, 14. septembrī, pulksten 14 Jelgavā notiks Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums. Pie J.Čakstes pieminekļa jelgavniekus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Turpinot tradīciju un godinot pirmo prezidentu un Valsts prezidenta institūciju, E.Rinkēvičs stādīs ozolu Prezidentu skvērā. Pasākumā aicināta piedalīties pilsētas skolu jaunatne un iedzīvotāji.

Tā kā Zemgale ir pirmo četru Latvijas prezidentu šūpulis un Jelgavā atrodas vienīgais Valsts prezidenta piemineklis ārpus Rīgas, Jelgavā pagājušā gada 14. septembrī, atzīmējot Valsts prezidenta institūcija simtgadi, tika izveidots Latvijas Prezidentu skvērs. Skvēra veidošanā piedalījās vairāki bijušie Valsts prezidenti un prezidentu dzimtu pārstāvji, un katras prezidentūras laikam par godu tika iestādīta parastā ozola (Quercus robur) kolonveida šķirne ‘Fastigiata Koster’.

”Tautas patriotisms, neatlaidība, drosme un mērķa apziņa ir tie četri stūrakmeņi, kas likuši pamatus mūsu valstij. Mēs, jelgavnieki, esam lepni, ka tieši Jelgava ir pilsēta, kas akcentē Valsts prezidenta institūcijas spēku, kas ir tikpat varens kā Latvijas ozoli. Prezidentu skvērs ir mūsu tautas spēka un sīkstuma simbols Jelgavā – pilsētā izaugsmei,” uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Vizītes laikā Jelgavā Valsts prezidents E.Rinkēvičs piedalīsies ne tikai svinīgajā pasākumā pie J.Čakstes pieminekļa, bet arī apmeklēs rekonstruēto Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu un Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Prezidents iepazīsies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Jelgavas brigāžu atbalsta centru un “Gren” biomasas koģenerācijas staciju, kā arī Jelgavas Biznesa inkubatorā tiksies ar pilsētas uzņēmējiem.