17.2 °C, 2.6 m/s, 94.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiCeturtdien dzeja elpos savādāk
Ceturtdien dzeja elpos savādāk
12/09/2023

Jelgavā tradicionālās Dzejas dienas notiks 14. septembrī, kad būs iespēja tikties ar dzejniekiem pie pilsētas bibliotēkām. Dzejas dienās aicinām piedalīties ikvienu, un šogad pilsētā to vadmotīvs ir “Dzeja elpo savādāk”.

“Dzejnieki Jānis Tomašs un Eduards Aivars ar Dzejriteni dosies uz visām pilsētas bibliotēkām, un viņu runātajā būs iespēja ieklausīties plašai auditorijai – vietējās kopienas cilvēkiem, skolēniem, mūsu lasītājiem. Iespējams, tā varētu būt pirmā saskare ar poēziju, kas radīs interesi atvērt un ieskatīties kādā dzejas grāmatā,” saka Jelgavas Pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa. Savukārt vakarpusē interesenti aicināti uz bibliotēkas Krišjāņa Barona zāli, kur ar koncertprogrammu uzstāsies Anta Eņģele un Marko Ojala.

Četros dzejas punktos pie Pilsētas bibliotēkas un tās filiālēm ieripos Dzejritenis un savus darbus runās dzejnieki Jānis Tomašs un Eduards Aivars. Kopā ar viņiem priekšnesumus būs iespēja parādīt arī pilsētas izglītības iestāžu audzēkņiem.

Pirmais dzejas punkts atvērsies pulksten 10 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas pagalmā (Akadēmijas iela 26). Tas būs atvērts līdz pulksten 10.40. Nākamā dzejas pietura Dzejritenim būs pie Miezītes bibliotēkas (Dobeles šoseja 100) – dzejnieki ar savu darbu lasījumiem un skolēni ar sagatavotajām programmām klausītājus gaidīs no pulksten 11.10 līdz 11.50. Pie Pārlielupes bibliotēkas (Loka maģistrāle 17) dzeja skanēs no pulksten 12.40 līdz 13.10. Bet pēdējais dzejas punkts būs atvērts pie bērnu un jauniešu bibliotēkas «Zinītis» (Zemgales prospekts 7) no pulksten 13.40 līdz 14.10.

Dzejas dienas pasākumus noslēgs dziesminiece A.Eņģele kopā ar M.Ojalu. Koncertprogrammas sākums plānots pulksten 18 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. Anta un Marko kopā muzicē jau 15 gadu, respektējot viens otra brīvību radošajās izpausmēs.

A.Eņģeli var dēvēt dažādi: dziedātāja, dziesminiece, dziedinātāja. Ar savu ģitāru un balsi viņa aizskar klausītāja dziļākās dvēseles stīgas pavisam tieši. Katra dziesma ir kā stāsts, kas izceļ sen aizmirstas, nostalģiskas, dārgas atmiņas. Antas zemais balss tembrs, ugunīgā harisma un spēja aizmirstai dziesmai likt ieskanēties ļoti personīgi atstāj dziļu iespaidu uz ilgu laiku. Savukārt M.Ojalu ir profesionāls bajānists, nācis no Somijas ziemeļiem, atraktīvs un sirsnīgs cilvēks, apveltīts ar skaistu baritonu, perfekti pārvalda arī ģitāru un mandolīnu.