20.9 °C, 1.2 m/s, 92.9 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsDaiļslidotājam 3. vieta sacensībās Budapeštā
Daiļslidotājam 3. vieta sacensībās Budapeštā
17/10/2023

Četri Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) daiļslidotāji piedalījās starptautiskās slidošanas asociācijas ISU challenger sērijas sacensībās “Budapest trophy 2023”. Vislabāk nostartēja Kirils Korkačs, kuram 3. vieta junioros.  

Šajās sacensībās startēja četri JLSS sportisti – Kirils Korkačs, Antons Trofimovs un Emīlija Ozola junioru vecuma grupā un Anastasija Konga pieaugušo grupā.

Kirils Korkačs 12 sportistu konkurencē izcīnīja 3. vietu ar 144,53 punktiem kopsummā. “Pēc īsās programmas Kirils bija trešais. Izvēles programmā viņš bija otrais un sasniedza arī jaunu personīgo rekordu, tomēr kopvērtējumā viņam 3. vieta,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta JLSS daiļslidošanas trenere Anna Beļēviča. Viņš otrās vietas ieguvējam Francijas sportistam zaudēja tikai 3,06 punktus. Būtiski, ka Kirils ieguva pasaules reitinga punktus, kas viņam var palīdzēt citās sacensībās, piemēram, ietekmēt grupu, kurā jāstartē, jo ierasti sportisti tiek dalīti pēc spēka samēra atkarībā no reitinga.

Labs starts padevās arī Anastasijai Kongai – viņai sieviešu grupā 27 sportistu konkurencē 9. vieta ar 148,19 punktiem kopsummā. “Pat ar vienu rupju kļūdu īsajā programmā Anastasija sasniedza savu personīgo rekordu, labais izpildījums izvēles programmā ļāva viņai ierindoties 7. vietā, tomēr kopvērtējumā mūsu daiļslidotāja palika 9. vietā,” stāsta A.Beļēviča. Pasaules reitinga punktus Anastasija diemžēl neieguva – lai tiktu pie reitinga punktiem, vajadzēja ierindoties astoņniekā. “Diemžēl tas spēlē būtisku lomu cīņā par vietu Latvijas izlasē. Eiropas un pasaules čempionātā no Latvijas piedalīsies tā sportiste, kurai kopvērtējumā būs lielākais reitinga punktu skaits divās challenger vai grand prix sacensībās,” skaidro JLSS trenere.

Antons Trofimovs ierindojās 9. vietā starp 12 puišiem, savukārt Emīlija Ozola – 16. vietā starp 30 meitenēm. “Emīliju varam apsveikt ar pirmo sacensībās izpildīto trīskāršo lucu  – sarežģītāko no trīskāršajiem lēcieniem,” teic trenere.