18 °C, 1.7 m/s, 96.1 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsLatvijas Veselības sporta nedēļā sporto mazākie
Latvijas Veselības sporta nedēļā sporto mazākie
25/10/2023

“Šogad Latvijas Veselības sporta nedēļas programmu veidojām 5–6 gadus veciem bērniem, lai veidotu izpratni par kustību un sporta nozīmi cilvēka dzīvē un veselībā,” norāda Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktora vietniece Maija Actiņa.

Latvijas Veselības sporta nedēļas pasākuma dalībnieki apmeklēja sešas stacijas, kurās ar rotaļu elementiem varēja iepazīties ar vieglatlētikas disciplīnām: skriešanu, lēkšanu, mešanu. Stacijās bija, piemēram, jāskrien pa veiklības trepēm, jāmet mērķī pāri barjerai, jāveic sprinta un barjerskrējiena stafete, jālec vardes lēcienā.

Trīs dienu laikā Latvijas Veselības sporta nedēļas aktivitātēs iesaistījās 506 bērni no pirmsskolas izglītības iestādēm “Gaismiņa”, “Pūčuks”, “Vārpiņa”, “Punktiņš”, “Pīlādzītis”, “Kāpēcīši”, “Lācītis”, “Zvaigznīte”, “Zemenīte”, “Rūķu māja”, “Pasaciņa”, “Sprīdītis”, “Kamolītis” un “Rotaļa”.

Veselības sporta nedēļa Latvijā ieviesta pirms 12 gadiem, un tās galvenā ideja ir mudināt ikvienu Latvijas iedzīvotāju vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs un darīt to pastāvīgi. Latvijas veselības sporta nedēļas norises koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un Kultūras asociāciju. Starptautiski šī iniciatīva zināma ar nosaukumu “MOVE Week”.