15.8 °C, 0.8 m/s, 98.6 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par sasniegumiem martā
Sveikti sportisti par sasniegumiem martā
21/04/2024

Lai popularizētu sportu un Jelgavas sportistu sasniegumus, 20. aprīlī,  “Ramirent” nacionālās basketbola līgas fināla sērijas spēles puslaika pārtraukumā Jelgavas sporta hallē sveikti Jelgavas sportisti un viņu treneri par sasniegumiem martā.

Par sasniegto martā sveikti 12 sportisti un viņu treneri.

 

PELDĒŠANA

Marts bijis veiksmīgs vairākiem Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētājiem. Nikolass Deičmans (trenere Astra Ozoliņa)         Latvijas čempionātā junioriem izcīnīja 1. vietu 100 un 200 metros brīvajā stilā, 200 metros uz muguras, 200 un 400 metru kompleksajā peldējumā, kā arī 4×100 metru kombinētajā stafetē, brīvā stila stafetē un kombinētajā stafetē jauktajām komandām. Turklāt 200 metros uz muguras viņš laboja Latvijas nacionālo rekordu. Baltijas čempionātā Nikolasam 1. vieta 200 metros uz muguras, 200 metros kompleksajā peldējumā un 4×100 metru brīvā stila stafetē, labojot Latvijas rekordu, un 2. vieta 100 metros brīvajā stilā pieaugušo grupā. Junioru grupā viņam 1. vieta 200 metros uz muguras, 200 un 400 metros kompleksajā peldējumā un 4×100 metru brīvā stila stafetē un kombinētajā stafetē. Kristians Brenčs (trenere Inga Arnīte) Latvijas čempionātā junioriem izcīnīja 1. vietu 50 metros brīvajā stilā un 50 metros uz muguras, 100 metros uz muguras un 4×100 metru kombinētajā stafetē, brīvā stila stafetē un kombinētajā stafetē jauktajām komandām. Baltijas čempionāta junioru grupā viņam 1. vieta 100 metros uz muguras, 4×100 metru brīvā stila stafetē un kombinētajā stafetē, savukārt pieaugušo grupā 2. vieta 50 metros uz muguras. Elijs Aleksejevs (trenere Astra Ozoliņa) Latvijas čempionātā junioriem izcīnīja 1. vietu 100 un 200 metros tauriņstilā, 4×100 metru kombinētajā stafetē un brīvā stila stafetē. Baltijas čempionātā junioru grupā viņam 1. vieta 100 un 200 metros tauriņstilā un 4×100 metru kombinētajā stafetē, bet pieaugušo grupā 3. vieta 4×100 metru kombinētajā stafetē.  Jāpiebilst, ka 200 metros tauriņstilā Elijs laboja Latvijas junioru rekordu. Kristīne Zinoviča (treneres Inga Arnīte un Jeļena Visocka) Latvijas čempionātā juniorēm izcīnīja 1. vietu 50 un 100 metros uz muguras un 4×100 metru kombinētajā stafetē jauktajām komandām. Baltijas čempionātā viņai 2. vieta 50 metros uz muguras un 3. vieta 100 metros uz muguras gan pieaugušo, gan jauniešu grupā un 4×100 metru kombinētajā stafetē pieaugušo grupā, 4×100 metru brīvā stila stafetē un kombinētajā stafetē jauniešu grupā.

 

CĪŅAS SPORTS

Jelgavas džudo kluba “Mītava” pārstāvji izcīnīja 1. vietu Latvijas meistarsacīkstēs sambo U-19 vecuma grupā: Ruslans Poliško svara kategorijā līdz 64 kilogramiem, Maksims Možeiko svara kategorijā līdz 79 kilogramiem. Viņu treneris ir Kims Usačevs.

Vairākiem biedrības “BJJ Jelgava” pārstāvjiem 1. vieta Latvijas atklātajā čempionātā greplingā No GI klasē. Romāns Drozds startēja svara kategorijā līdz 77 kilogramiem, Jānis Kogutičs startēja svara kategorijā līdz 130 kilogramiem, Alise Šulca startēja svara kategorijā līdz 65 kilogramiem. Viņu treneris ir Pāvels Kudrovs. Šajā čempionātā startēja arī cīņas kluba “Milons” pārstāvis Volodars Smirnovs, kuram 1. vieta NO GI  klasē svara kategorijā līdz 100 kilogramiem. Viņa treneris ir Vladimirs Smirnovs.

Džudo kluba “Kin” pārstāve Kristīna Lagzdiņa izcīnīja 1. vietu Latvijas meistarsacīkstēs džudo U-15 vecuma grupā svara kategorijā līdz 52 kilogramiem. Viņas trenere ir Marina Mazure.

 

SPĒKA SPORTS

Pauerliftinga sporta kluba “Apolons” pārstāvis Matīss Vītols izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus jauniešiem un absolūtajā vērtējumā. Viņa trenere ir Jana Jansone.

 

PAŠI LABĀKIE

Izvērtējot apbalvojumam pieteikto sportistu sasniegumus, ik mēnesi viens sportists un viena sportiste pieaugušo un/vai junioru/jauniešu grupā saņem īpašu apbalvojumu. Šoreiz labākie – peldētāji Nikolass Deičmans un Kristīne Zinoviča.

 

PRETENDENTU PIETEIKŠANA

Jāatgādina, ka pretendentus apbalvojumam “Mēneša labākais sportists” var pieteikt ikviena fiziska vai juridiska persona līdz nākamā mēneša 3. datumam (par aprīli – līdz 3. maijam) pa e-pastu Alona.Fomenko@sports.jelgava.lv. Jānorāda sportista vārds, uzvārds, sacensībās gūtais rezultāts, konkurentu skaits, informācija par pārstāvēto sporta skolu vai klubu un treneri, jāpievieno sacensību protokols. Uz apbalvojumu var pretendēt sportisti no 14 gadu vecuma (daiļslidošanā un mākslas vingrošanā – no 12 gadu vecuma), kas izcīnījuši 1. vietu Latvijas čempionātā vai guvuši panākumus starptautiskās sacensībās. Pieaugušie sportisti sevi var pieteikt paši.