2.6 °C, 2.5 m/s, 92.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUniversitāte ielūdz uz Frankofonijas svētkiem Jelgavas pilī
Universitāte ielūdz uz Frankofonijas svētkiem Jelgavas pilī
16/03/2024

Pavasara ieskaņā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) valodu centrs sadarbībā ar Kanādas, Beļģijas un Francijas vēstniecībām 26. martā plkst. 14.30 Sudraba zālē organizēs Frankofonijas pēcpusdienas svētkus, kas būs veltīti angļu un franču valodām.

Pasākumā skanēs franču un angļu valoda, muzicēs Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi – čellists Rafaels Krasņikovs, ģitārists Kristofers Ozolinkevičs un akordeoniste Jeļena Jasjuļaņeca, kā arī dziedās Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkne Kamilla Chibisova.

Frankofonijas svētkos sagaidāmas arī izzinošas prezentācijas un izglītojošas viktorīnas. Kanādas vēstniecības pārstāvju prezentācija iedvesmos jauniešus būt radošiem un veidot inovatīvus risinājumus uzņēmējdarbības vidē, savukārt Beļģijas vēstniecības pārstāvji iepazīstinās ar beļģu vafeļu gatavošanas noslēpumiem.

Līdztekus tam Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi un mācībspēki klātesošos pārsteigs ar degustāciju, piedāvājot savu “meistarstiķi” – beļģu vafeles ar gardām “cepurītēm” jeb topingiem. Viņi arī atklās stāstījumu par Versaļas pili, kurā viesojās vidusskolas prasmīgākie audzēkņi un veica vairākus nozīmīgus uzdevumus.

Savukārt Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija atrādīs performanci, kas palīdzēs iepazīt franču virtuves gardumus. Lai pārbaudītu dalībnieku zināšanas par dažādiem pārtikas produktiem franču valodā, Ekonomikas un sabiedrības fakultātes (ESAF) absolvente Sanita Grasmane dalībniekiem būs sagatavojusi gastronomijas konkursu.

Interesenti, kuri vēlas piedalīties pasākumā, aicināti līdz 22. martam pieteikties e-pastā: serena.grasmane@outlook.com vai pa tālruni: 26853519 (Daina Grasmane).