Muzikāli svinēs pareizticīgo Ziemassvētkus

05.01.2020.
Par godu pareizticīgo Ziemassvētkiem, kas ik gadu tiek svinēti naktī no 6. uz 7. janvāri, Jelgavas pilsētas pašvaldība un biedrība «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija» aicina ikvienu 11. janvārī pulksten 14 Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē uz ikgadējo koncertu «Pareizticīgo Ziemassvētki».

Ģimenes, Ziemassvētku tradīcijas, labsirdība, līdzcietība, dvēseles siltums un labdarība ir vienojošas vērtības ikvienam koncerta apmeklētājam, jo jau daudzu gadu garumā to apmeklē skatītāji un klausītāji neatkarīgi no piederības kādai reliģiskai konfesijai un neatkarīgi no ikdienā lietotās valodas, informē Sabiedrības integrācijas pārvaldē.

Koncertā piedalīsies Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijas bērnu koris «Kolokoļenka», Rīgas kultūras centra «Imanta» jauniešu koris «Zvonņica» (mākslinieciskā vadītāja Jeļena Vavilova), Latvijas Pareizticīgās baznīcas vīru koris «Logos» (mākslinieciskais vadītājs Joans Šēnroks), Jelgavas Mūzikas vidusskolas klavieru kvintets – Aksels Marks Kārkliņš, Jeļizaveta Širjajeva, Jeļizaveta Orlova, Dārta Adele Puriņa un Tomijs Endzelis (pedagoģes Silvija Audre un Larisa Voitova), Liepājas zvanu ansamblis «Campanella» (mākslinieciskā vadītāja Astra Ziemele), kā arī Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāles priesteris Aleksandrs Razdaibeda, svētdienas skolas vokālais ansamblis, soliste Jeļena Kravčenko un Konstantins Čerkovskis (balss, ģitāra), čellisti Jevgenijs un Kirils Ignatenko un koncertmeistares Natālija Ivanova, Sofija un Jeļizaveta Gridjuško. Lielo zvanu skaņas izpildīs Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāles Svētdienas zvanu skolas vadītāja Jeļena Ņikiforova.

Ieejas maksa – 1 un 2 eiro. Biļetes var iegādāties Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijā, Skolotāju ielā 8, Sabiedrības integrācijas pārvaldes darba laikā, bet koncerta dienā no pulksten 12 – arī kultūras namā. Biļešu ieņēmumi tiks ziedoti labdarībai.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva.

Ziņu sagatavoja:

Emīls Rotgalvis