Skolēnu mācību uzņēmumi pulcēsies «Citā bazārā»

07.01.2020.
20. janvārī no pulksten 13 līdz 16.30 tirdzniecības centra «Pilsētas pasāža» otrajā stāvā norisināsies «Junior Achievement Latvia» skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālais pasākums «Cits bazārs», kurā vienkopus savus oriģinālos produktus piedāvās vairāk nekā 80 skolēnu firmu. Vienlaikus jauniešu piedāvātie produkti un pakalpojumi tiks arī vērtēti un apbalvoti vairākās nominācijās.

Kā informē Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle, atsaucība no skolēnu puses šī gada pasākumam ir ļoti liela. «Esam saņēmuši teju 150 pieteikumus. Agrāk šo pasākumu rīkojām tikai Jelgavas skolēnu mācību uzņēmumiem, taču tagad ierobežojumu vairs nav un esam saņēmuši pieteikumus arī, piemēram, no Liepājas, Ventspils, Rīgas, Madonas un Bauskas. Ņemot vērā «Pilsētas pasāžā» pieejamo vietu, šogad gadatirgū piedalīsies līdzīgs uzņēmumu skaits kā pagājušajā gadā – aptuveni 85,» skaidro J.Grīsle. Viņa stāsta, ka arī šogad pieteikumos vērojams radošums un praktiska pieeja produktu piedāvājumā: «Skolēni īpaši ņem vērā ekoloģiju, piemēram, piedāvājot apģērbus no otrreiz izmantota auduma, preces no pārstrādātiem materiāliem, matu un kosmētikas līdzekļus no dabīgām izejvielām, kā arī pārgājienu komplektus, kas nerada atkritumus dabā. Skolēni pārdos arī batikotus maisus, apģērbus dzīvniekiem, lampiņu virtenes, tiks piedāvāti arī, piemēram, foto un video pakalpojumi. Jānovērtē tas, ka jaunieši nekautrējas mēģināt un veido to, kas viņiem pašiem šķiet aktuāls un ikdienā noderīgs.»

Gadatirgus piedāvājumu vērtēs žūrijas komisija, iepazīstoties ar produktiem un pakalpojumiem un novērtējot to atbilstību kādai no sešām galvenajām nominācijām – «Sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums», «Labākais skolēnu mācību uzņēmuma stends», «Inovatīva biznesa ideja», «Labākā pārdošanas komanda», «Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums» un «Komerciālākais uzņēmums». Tāpat produkti tiks vērtēti pēc to draudzīguma videi, tiks noteiktas labākās dāvanas un piešķirtas dažādas simpātiju balvas. SMU vērtēs žūrija desmit locekļu sastāvā – Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un priekšsēdētāja vietniece sociālo lietu, veselības aizsardzības, kultūras, izglītības un sporta jautājumu programmā Rita Vectirāne, Jelgavas izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Inita Mazūdre, Jelgavas ražotāju un tirgotāju asociācijas projektu koordinatore Dace Birzmale, SIA «Karameļu darbnīca» valdes locekle Ilze Priževoite, bistro «Silva» vadītāja Sandra Blūmane, SIA «Signum» valdes priekšsēdētājs Andris Upenieks, tirdzniecības centra «Pilsētas pasāža» direktors Jānis Šteinbergs, Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Agnese Oļševska un «Swedbank» reģionālās filiāles klientu apkalpošanas vadītāja Daiga Rožkalne. SMU tiks vērtēti vidusskolas un pamatskolas grupā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Ziņu sagatavoja:

Emīls Rotgalvis