Reaģējot uz pēdējā laikā pieaugošo zādzību skaitu, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde iedzīvotājus informē par drošības pasākumu ievērošanu sava īpašuma pasargāšanā.
Ilze Knusle-Jankevica
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece stāsta, kas iedzīvotājiem būtu jāievēro, lai pasargātu savu īpašumu no apzagšanas. «Uzsākot sarunu ar sev pazīstamu vai mazpazīstamu personu, nekad neapspriediet jautājumu, kas skar jums piederošu īpašumu, nestāstiet par iegādātām vērtībām dzīvoklī, neapspriediet savu peļņas vai iztikas apgrozījumu. Ja kāds cenšas sarunas tēmu uz to virzīt, tad izvairieties no šīs tēmas apspriešanas un pārejiet uz citu tēmu,» stāsta I.Sietniece. Viņa piebilst, ka jābūt uzmanīgam pat tad, ja vēlaties kādam izkratīt sirdi, jo otra nodomus nekad nevar zināt.
Policisti atgādina, ka nevajag laist dzīvoklī svešiniekus, jo arvien biežāk dzirdams par gadījumiem, kad personas izliekas, piemēram, par sociālajiem darbiniekiem, dažādu dienestu pārstāvjiem. «Atcerieties, ka ļoti svarīgi ir ierīkot durvīs tā saucamo durvju actiņu, lai pirms durvju atvēršanas zinātu, kam atverat. Ja gadījumā tas nav iespējams, pajautājiet, kas ir šis nelūgtais viesis. Neatveriet durvis nepazīstamām personām, kā arī neielaidiet tās dzīvoklī,» brīdina I.Sietniece.
Savukārt pirms promiešanas noteikti jāpārliecinās, vai dzīvokļa logi un durvis ir aizvērtas. Gadījumā, ja nākas aizbraukt uz ilgāku laiku, tad dzīvokļa pieskatīšanu var uzticēt tuvākiem cilvēkiem. «Protams, ja ir iespējams, apdrošiniet savu mājokli un īpašumu, kā arī uzstādiet signalizāciju. Parūpējieties par izturīgām durvīm, drošākām slēdzenēm, labāk ierīkot tās vairākas,» informē I.Sietniece.
Arī bērniem ir jāmāca un jāstāsta, kā rīkoties konkrētā situācijā, uzsverot, ka nedrīkst citai personai stāstīt par vecāku atalgojumu, mantu iegādi mājās, kā arī vērtslietām. «Bērniem neļaujiet vest uz savu dzīvokli paziņas, labāk vien dažus draugus, par kuriem ir pārliecība, ka tie ir pazīstami un uzticami,» piebilst policijas darbiniece.
Policisti uzsver, ka iedzīvotājam ir tiesības informēt policiju par nepazīstamām personām, kuras manītas kāpņu telpā vai pie mājas, kuru rīcība rada aizdomas, piemēram, ja tiek nestas kādas mantas, uzdots kāds jautājums par dzīvokļa īpašnieku. «Tāpēc par gadījumiem, kas rada aizdomas, ziņojiet policijai, jo uz katru informāciju tiks reaģēts un tā tiks pārbaudīta,» piebilst I.Sietniece.