Šodien savdabīga sporta stunda bija vairāku Jelgavas 4. vidusskolas klašu skolēniem – viņi tikās ar olimpieti Denisu Čerkovski, kurš startē modernajā pieccīņā. «Ar sportu ir tāpat kā ar mācībām – citam padodas un patīk, cits jāpiespiež, papildu jāmotivē,» norāda sportists, piebilstot, ka būt profesionālam sportistam ir grūts darbs.
Ilze Knusle-Jankevica
Šodien savdabīga sporta stunda bija vairāku Jelgavas 4. vidusskolas klašu skolēniem – viņi tikās ar olimpieti Denisu Čerkovski, kurš startē modernajā pieccīņā. «Ar sportu ir tāpat kā ar mācībām – citam padodas un patīk, cits jāpiespiež, papildu jāmotivē,» norāda sportists, piebilstot, ka būt profesionālam sportistam ir grūts darbs. Pieccīņnieks uzskata, ka sports savā ziņā ir līdzīgs reliģijai, jo, lai nodarbotos ar sportu, ir jātic tam, ko dari. «Domāju, ka katram bērnam ir iekšā tas, ka gribas kaut ko darīt, kustēties, sportot. Jautājums ir tikai par to, kā panākt, lai viņi tiešām to darītu,» tā D.Čerkovskis. Viņš arī pozitīvi vērtē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iniciatīvu Latvijas pilsētās, kurās ir augstskolas, uzbūvēt olimpiskos centros, bet piebilst, ka ideāli būtu, ja šos centrus izmantotu kā skolēni, tā profesionāli sportisti.
Par savu sporta veidu – moderno pieccīņu, kurā ietilpst peldēšana, paukošana, šaušana, skriešana un jāšana – D.Čerkovskis saka: «Tas ir interesants un daudzpusīgs sporta veids, bet tajā pašā laikā ļoti grūts, prasa daudz laiku un daudz arī jāmācās.» Viņš piebilst, ka piemērotākais vecums, lai sāktu nodarboties ar pieccīņu, ir 12 – 16 gadi.
Jāpiebilst, ka D.Čerkovskis 2008. gada olimpiskajās spēlēs Pekinā ieguva 11. vietu, bet 2004. gadā Atēnās ierindojās augstajā 4. vietā.
Pieccīņnieks viesojās Zemgales Olimpiskajā centrā, izstādes «Olimpiskās pamatvērtības – draudzība, cieņa, izcilība» gaitā. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka izstādē apskatāmi fotomākslinieku Daiņa Caunes, Romāna Kokšarova, Aivara Liepiņa un Ilmāra Znotiņa iemūžināti dažādi, emocijām pilni brīži no olimpiskajām spēlēm.
Pasākuma laikā ar interesantu stāstījumu par olimpiskajām spēlēm uzstājās arī LOK Olimpiskās izglītības un informācijas programmu vadītāja Aija Erta. Viņa skolēnus iepazīstināja arī ar 2010. gada Londonas olimpisko spēļu talismanu Venloku – nosaukts olimpisko spēļu dzimtenes vārdā – un viņa brāli, kurš ir paraolimpisko olimpisko spēļu patrons. Tāpat tika demonstrēta multfilma par to, kā šie talismani tapuši. Ja var ticēt redzētajam stāstam, tad talismani izgatavoti no metāla sijas gabala, kas pirms dažiem gadiem iebūvēts Londonas olimpiskajā stadionā.
Foto: Ivars Veiliņš