Gandrīz piecdesmit Jelgavas Amatniecības vidusskolas audzēkņi ar talku Lielupes promenādē sākuši gatavoties Lielajai talkai – kaut visā Latvijā tā norisināsies sestdien, 21. aprīlī, vairāki kolektīvi un domubiedru grupas izteikušas vēlmi pilsētas apkārtni sakopt jau pirms tam.
Sintija Čepanone
SIA «Zemgales Eko» valdes locekle Zane Ķince atgādina, ka šogad Lielajā talkā akcents likts uz teritoriju sakopošanu ūdens tuvumā, kā arī uz labiekārtošanu. Ņemot vērā plānoto darbu apjomu, atsevišķi kolektīvi darbu jau sākuši. Tā, piemēram, šodien Amatniecības vidusskolas skolēni sakopa jelgavnieku iecienīto Lielupes promenādi, bet rīt viņi dosies sakopt Gulbju dīķa apkārtni. «Tāpat jau rīt talkos Amatu skolas audzēkņi, sakārtojot skolai piegulošo apkārtni, kā arī Valsts ģimnāzijas skolēni, kuri Alunāna parkā stādīs kokus un strādās Mīlestības alejā. Pirms Lielās talkas strādāt vēlmi izteikuši arī citi kolektīvi, piemēram, Pašvaldības policija, Izglītības pārvalde. Darāmais atradīsies visiem talkot gribētājiem,» tā Z.Ķince.
Jāatgādina, ka laiks līdz 2. maijam Jelgavā pasludināts par Spodrības mēnesi, kad jelgavnieki aicināti sakopt un labiekārtot savas mājas un darbavietas apkārtni. Šajā laikā notiek arī Meža dienas, kad tiek stādīti jauni koki. Lai Spodrības mēneša aktivitātes rosinātu sakopt savu tuvāko apkārtni, atsevišķās vietās pilsētā tiks izvietoti lielie konteineri ar septiņu kubikmetru ietilpību. «Zemgale Eko» apzinājusi problemātiskākās vietas, kur visbiežāk veidojas nelegālās izgāztuves un cer, ka šie konteineri iedzīvotājus stimulēs atkritumus, tostarp lielgabarīta, izmest tajos, nevis atstāt kaut kur ceļmalā vai mežā. Konteineri 17. un 18. aprīlī būs 1. līnijā; 24. aprīlī – Bauskas–Staļģenes ielā; 24. aprīlī – Prohorova–Cepļu ielā pie garāžām; 26. aprīlī – Kārniņu ceļā pie Veselības ielas un 30. aprīlī – Sieramuižā–Staļģenes ielā.
Šogad talcinieki var pieteikties arī koku un krūmu stādīšanai. Šādi labiekārtošanas darbi plānoti Stacijas parkā, Alunāna parkā, Vaļņu ielas skvērā, pie Svētās Trīsvienības baznīcas torņa (pie autostāvvietas), pie lielveikala «IKI» Rīgas ielā, autobusa pieturā Uzvaras ielā pretī pilsētas kultūras namam, Raiņa ielā pie bankas «Citadele», kā arī Dobeles šosejā pie 6. līnijas. Tāpat iedzīvotāji aicināti pieteikties, lai Lielajā talkā sakoptu Veco ceļu posmā no Loka maģistrāles līdz Ozolniekiem, Veselības taku mežā pie RAF dzīvojamā masīva, Būriņu ceļu (pļavu pie Svētes), Kārniņu ceļu meža malā un dīķiem piegulošo teritoriju, Lielupes krastmalu Pārlielupē pretim Jelgavas pilij un promenādi, Lielupes krastu no airēšanas bāzes tiltiņa līdz zirgu aplokiem, Driksas upes malu no Uzvaras parka līdz attīrīšanas iekārtām, kā Miezītes dīķim piegulošo teritoriju. Talcinieki var pieteikties darbam šajās vietās vai pieteikt citas vietas pilsētā, kuras ir jāsakopj, taču obligāti sava talkošanas vieta ir jāpiesaka «Zemgales Eko» pa tālruni 63023514 vai e-pastu zane.kince@eko.jelgava.lv, lai pēc talkas varētu nodrošināt piepildītos atkritumu maisus. Talcinieki ar cimdiem un atkritumu maisiem tiks nodrošināti.
Savukārt Meža dienu gaitā pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» kolektīvs Šūmaņu mežā iestādīs ap 1000 bērza konteinerstādus.
Foto un video: Ivars Veiliņš