23.2 °C, 2.3 m/s, 55.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiApmeklētājiem atvērts Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks
Apmeklētājiem atvērts Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks
08/06/2024

Šodien, 8. jūnijā, no pulksten 10 Pasta salā jau 18. reizi notiek Baltijā vērienīgākais smilšu skulptūru festivāls “Summer Signs 2024”, aicinot jelgavniekus un pilsētas viesus apskatīt smilšu tēlniecības meistardarbus. Skulptūras par tēmu “Pasaules pasakas” Pasta salā veido 15 profesionāli tēlnieki no 10 pasaules valstīm. Tāpat apmeklētājus sagaida Latvijas mūziķu koncerti un plaša atpūtas programma ģimenēm ar bērniem.

Šoreiz smilšu skulptūru parks sniegs iespēju apmeklētājiem ceļot laikā un apkārt pasaulei – iegrimt pasaku valstībā ar dažādām kultūrām raksturīgiem folkloras un pasaku tēliem, mītiem un leģendām. Nāriņa, Sniega karaliene, Ansītis un Grietiņa, Sprīdītis, turku mitoloģijas leģenda Šahmarana un tēls Kotigoroško no ukraiņu pasakām – tie būs tikai daži no smiltīs atveidotajiem tēliem, kas atklās savu varoņu stāstus un pārdomas, bet vienlaikus pārsteigs ar tehnisko izpildījumu.

Smilšu skulptūru parks 8. jūnijā būs atvērts no pulksten 10 līdz 1, savukārt 9. jūnijā – no pulksten 10 līdz 23. Parka apmeklētāji var ne tikai apskatīt tēlnieku meistardarbus, bet arī izbaudīt izklaides programmu visai ģimenei.

Festivāla atklāšanas dienās, 8. un 9. jūnijā, līdztekus smilšu mākslas darbiem apmeklētājus priecēs arī vērienīga pasākuma programma. Sestdien uz brīvdabas koncertzāles “Mītava” skatuves kāps Latvijā iemīļoti mūziķi – “Zelta kniede”, “Kautkaili”, Emilija Bērziņa, Būū un “Līvi” –, bet svētdien izskanēs tautas deju ansambļa “Diždancis” koncerts “Par prieku mums, par prieku jums” un muzicēs Chris Noah, Fiņķis un Dj Rudd. Tāpat abas festivāla dienas Pasta salā notiks dažādi pasākumi ģimenēm – izrādes, rotaļu programmas, popgrupas “Lai skan” dziesmuspēle “Medus kūka” un putu ballītes. Programmu paspilgtinās radošās darbnīcas, pasaku tēli, kā arī fotozonas.

SMILŠU SKULPTŪRU FESTIVĀLA PROGRAMMA

Pasākuma apmeklētāji aicināti ievērot satiksmes organizācijas shēmu:

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un tiešsaistē. Festivāla laikā ieejas maksa pieaugušajiem būs 15 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 7 eiro, bet ģimenes biļete maksās 30 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja – bez maksas.