14 °C, 1.7 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiDzīvesziņas un arodu sētā – tekstiliju izstāde
Dzīvesziņas un arodu sētā – tekstiliju izstāde
03/05/2024

No 3. maija līdz 14. jūlijam Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, būs skatāma tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Staļģene” tekstiliju izstāde.

Jelgavas novada tautas lietišķās mākslas studija “Staļģene” pastāv jau kopš 1973. gada. No darbības sākuma līdz pat šodienai studijas galvenais mērķis ir saglabāt un popularizēt Zemgales novada tautas tērpa un auduma aušanas prasmi un tradīcijas. Audēju darbnīcā ir deviņas stelles un šeit strādā vietējās audējas. Čaklās studijas audējas sava pagasta kora “Svīri” dziedātājām ir noaudušas galdainos brunčus, pagasta folkloras kopas “Liepāre” dalībniecēm – individuālu brunču audumus, kā arī plecu lakatus un baltās villaines novada deju kolektīviem. Te top daudz interesantu un ikdienā noderīgu lietu – segas, spilveni, plecu lakati, brunči, somiņas, paklāji, grīdceliņi. TLMS “Staļģene” jau gandrīz 30 gadus vada Rita Sidraba.

Studijas vadītāja ar prieku atsaucās SIA “Austras raksti” vadītājas Aijas Malkalnas aicinājumam Dzīvesziņas un arodu sētā eksponēt TMLS “Staļģene” audēju darbus. Izstādē būs skatāmi krāšņi plecu lakati, gultas segas, grīdceliņi, Jaunsvirlaukas brunči un mauči. Visi studijā paveiktie darbi ir aprakstīti Staļģenes audēju stāstu grāmatā.

3.maijā pulksten 16 interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar TLMS “Staļģene” audējām.

Izstāde Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 2 eiro, ģimenes biļete 10 eiro. Iegādājoties ieejas biļeti, būs iespēja ne tikai apskatīt tekstīliju izstādi, bet arī Dzīvesziņas un arodu sētas audēju darbnīcu, iepazīt audēju darba ikdienu, uzzināt, kā top Zemgales tautastērps un apskatīt slavenās Viļumsona stelles.

Savukārt ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com