19 °C, 3.5 m/s, 72.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā atklās Vienas pieturas aģentūru ārzemniekiem
Jelgavā atklās Vienas pieturas aģentūru ārzemniekiem
11/09/2023

15. septembrī Skolotāju ielā 8, pašvaldības iestādes “Sabiedriskais centrs” telpās, tiks atklāta Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) Vienas pieturas aģentūras Jelgavas filiāle. Tajā vienuviet tiks nodrošināts informatīvs atbalsts un sniegti pakalpojumi trešo valstu pilsoņiem.

Kā informē SIF, Vienas pieturas aģentūras darba laiks Jelgavā būs pirmdienās no pulksten 8.30 līdz 18, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 8.30 līdz 17 un piektdienās no pulksten 8.30 līdz 16 (tālrunis uzziņām 25915300).

SIF jau šā gada sākumā uzsāka jauna pakalpojuma attīstīšanu – Vienas pieturas aģentūras izveidi ārzemniekiem. Tās mērķis ir vienuviet nodrošināt informatīvu atbalstu un pakalpojumus trešo valstu pilsoņiem (tajā skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem) un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem (bēgļiem, personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss, un patvēruma meklētājiem), lai sniegtu atbalstu, pārceļoties uz dzīvi Latvijā, un palīdzētu personām sociālekonomiski iekļauties sabiedrībā. Līdz šim šādas aģentūras atklātas Rīgā un Liepājā.

Septembra vidū tā darbu sāks arī Jelgavā.

  • Vienas pieturas aģentūrā klātienes un attālinātās konsultācijās latviešu, angļu un krievu valodā (nepieciešamības gadījumā piesaistot tulku) varēs saņemt informāciju par uzņemšanu, uzturēšanās nosacījumiem, sociālo aizsardzību, nodarbinātību, nodokļu sistēmu, izglītības, veselības, mājokļu un citiem jautājumiem Latvijā.
  • Tiks nodrošināti mutiskie tulkojumi retajās valodās, piemēram, arābu, farsi, turku, tadžiku un citās, izvērtējot personas individuālās vajadzības.
  • Nākotnē plānots nodrošināt arī jurista, psihologa un citu speciālistu individuālas konsultācijas, kā arī rakstisko tulkošanu retajās valodās.

Plašāka informācija pieejama tīmekļvietnē www.integration.lv un www.sif.gov.lv.

Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu īstenošana tiek nodrošināta SIF īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta gaitā, kam finansējums piešķirts no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (75 procentu apmērā) un Latvijas valsts budžeta (25 procenti).

Pašvaldības iestāde “Sabiedriskais centrs” atgādina, ka Jelgavā turpinās arī pašvaldības atbalsta pasākumi pilsētā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem un šos jautājumus koordinē iestādes projekta koordinatore Laine Damberga. Viņa Ukrainas civiliedzīvotājus pieņem pirmdienās no pulksten 13 līdz 16, trešdienās no pulksten 13 līdz 16 un piektdienās no pulksten 9 līdz 12. Tālrunis uzziņām 63005527, 22549806.