15.8 °C, 1.1 m/s, 80.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiStādu dienas Jelgavā pulcēs 200 tirgotāju
Stādu dienas Jelgavā pulcēs 200 tirgotāju
05/05/2024

Šonedēļ Jelgava jau 15. reizi kļūs par Latvijā plašāko stādu audzētāju un dārzkopju pulcēšanās vietu. 11. un 12. maijā Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Jelgavas kultūras nama, kā arī Krišjāņa Barona ielā jau tradicionāli notiks Latvijas Stādu dienas. Pasākumā varēs sastapt ap 200 tirgotāju – stādu audzētāju, amatnieku un pārtikas ražotāju –, kas apmeklētājus sagaidīs ar daudzveidīgu piedāvājumu dārza iekopšanai un uzturēšanai, kā arī ikdienai.

Sestdien, 11. maijā, Stādu diena notiks no pulksten 9 līdz 16, bet svētdien, 12. maijā, no pulksten 9 līdz 14. Jelgavā apmeklētājiem jau tradicionāli būs iespēja iegādāties dažādus augļu kokus un ogulājus, skujeņus, dekoratīvos kokus un krūmus, vasaras puķes un ziemcietes, garšaugus, ārstniecības augus un graudzāles. Arī šogad tirgotāji sarūpēs plašu klāstu hortenziju, rožu, peoniju un rododendru. Tāpat piedāvājumā būs eksotiskāki dārzeņu un augu stādi, piemēram, arbūzu, meloņu, marakujas, pepino jeb meloņbumbiera, eikaliptu un pasifloras stādi.

Interesenti varēs iegādāties arī dārza inventāru un tehniku, darba apģērbu, dažādus amatnieku darinājumus, dārza dekorus, keramiku, kā arī ainavu arhitektūras mazās formas. Tāpat būs pieejami augsnes uzlabotāji un kaitēkļu apkarošanas produkti, tostarp, piemēram, līdzekļi sūnu tīrīšanai. Sarūpēti būs arī skalu un klūgu pinumi, kā arī dažādi produkti – kosmētika, ārstnieciskie līdzekļi un citi –, kas izgatavoti no irbenēm. Savukārt gardēži savu Stādu dienu pieredzi varēs bagātināt ar māj­ražotāju gardumiem. Jāpiebilst, ka ikgadējās Stādu dienas ir arī izziņas un savstarpējās komunikācijas platforma, kurā dārzkopjiem būs iespēja klātienē sastapt stādu audzētājus un tirgotājus, noskaidrojot svarīgāko par stādu audzēšanu un kopšanu.

Tāpat abas pasākuma dienas apmeklētājus priecēs kultūras programma. Sestdien no pulksten 10 līdz 14 pie Jelgavas kultūras nama uzstāsies tautas deju ansambļi “Lielupe”, “Ex Lielupe”, “Jaunība”, “Diždancis” un “Ritums”. Savukārt 12. maijā no pulksten 11 līdz 13 pasākumu kuplinās VPDK “Laipa”, DK “Ozolnieki”, BJDK “Ieviņa” un VPDK “Rota” dejas.

Jāņem vērā, ka pasākuma laikā pilsētā būs spēkā satiksmes ierobežojumi. Stādu dienu apmeklētāji automašīnas aicināti novietot tam paredzētajās vietās, piemēram, stāvlaukumā Pilssalas ielā 1. Preču iekraušanai varēs izmantot īslaicīgas pieturvietas iespēju Hercoga Jēkaba laukumā pie karogu mastiem un stāvvietā aiz kultūras nama.

Latvijas Stādu dienas organizē Jelgavas valstspilsēta sadarbībā ar pašvaldības iestādi “Kultūra”.