Rekonstruējot Raiņa ielu, vairākos posmos uzietas koka caurules, kas, iespējams, saglabājušās no ūdensvada ap 1880. gadu. Vairākas dienas šī iemesla dēļ būvdarbi tika ierobežoti, taču piesaistītais arheoloģiskais būvuzraugs devis atļauju tos turpināt.
Sintija Čepanone
Būvdarbi saskaņā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas rekomendāciju kopš augusta beigām kopumā tika ierobežoti divos Raiņa ielas posmos – no Akadēmijas ielas līdz LLU sporta namam un starp Pētera un Mātera ielu, taču nelielā posmā gar Raiņa parku, kur, iespējams, kultūrslānis – ēku pamati – konstatēts tikai šonedēļ, būvdarbus uz laiku apturēja «Pilsētsaimniecība» pēc savas iniciatīvas.
«Būvdarbu laikā no zemes tika izcelti vairāki lieli koka gabali, kas, visticamāk, saglabājušies no 19. gadsimta ūdensvada. Darbi Raiņa ielas posmā no Akadēmijas ielas līdz peldbaseinam saskaņā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas rekomendāciju tika pārtraukti vispār, taču otrā – ierobežoti, jo vecais ūdensvads acīmredzot bijis izbūvēts paralēli rekonstrukcijas laikā izraktajām tranšejām un darbu gaitā būtiski aizskarts netika,» skaidro pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» vecākā projektu vadītāja Daina Done.
Lai iespēju robežās saglabātu Raiņa ielā uzieto kultūrvēsturisko mantojumu, rekonstrukcijas procesā piesaistīta arī arheoloģisko būvuzraugu grupa, kuru vada arheologs Guntis Zemītis. «Apzinot situāciju, viņš atļāva darbus turpināt. Tiesa gan – atsedzot vēl kādu vecā ūdensvada posmu, tas jāiezīmē kartē, lai būtu dati par to, kur un cik garā posmā tas bijis,» tā D.Done.
Foto: Ivars Veiliņš