Aicina uz simultānseansu ar Latvijas čempionu dambretē

07.01.2020.
Sestdien, 11. janvārī, pulksten 13 Miezītes bibliotēkā, Dobeles šosejā 100a, notiks simultānseanss ar vairākkārtējo Latvijas čempionu dambretē un pasaules čempionāta turnīra dalībnieku, jelgavnieku Vladislavu Vesperi. Pasākums ir bez maksas un uz to aicināts ikviens interesents, neatkarīgi no vecuma un sagatavotības pakāpes.

Simultānseanss ir sacensība, kurā viens spēlētājs ar baltajiem kauliņiem vienlaikus cīnās pret daudziem oponentiem, secīgi izdarot gājienus viņu galdiņos. Mēroties spēkiem ar vairākkārtējo Latvijas čempionu V.Vesperi ir aicināti gan lieli, gan mazi. Ar galdiņiem un kauliņiem visi tiks nodrošināti un līdzi jāņem tikai uzdrīkstēšanās un azarts.

V.Vesperis ir Latvijas vīriešu čempionāta dambretē uzvarētājs 2000. gadā un 2011. gadā un daudzkārtējs Latvijas vīriešu komandu čempionāta uzvarētājs Dambretes attīstības biedrības komandas sastāvā, Prāgas starptautiskā turnīra uzvarētājs 1999. gadā, 3. vietas ieguvējs starptautiskajā turnīrā 1997. gadā Partenē Francijā, kā arī bijis pasaules čempiona titula pretendentu turnīra dalībnieks 2002. gadā. Kopš 2002. gada viņš ir arī starptautiskais meistars dambretē.

V.Vespera ceļš pretī dambretei aizsācies jau pirmajā klasē, tomēr nopietni spēlei viņš pievērsies sestajā klasē, kad gūti pirmie panākumi – godalgotas vietas jauniešu čempionātos. Sākotnēji viņš trenējies Ventspilī pie trenera Viktora Lasmaņa. Raksturojot savu aizraušanos, V.Vesperis skaidro, ka dambretē – sevišķi starptautiskajā dambretē – īpašs ir tas, ka tā ir stratēģiska spēle, kas ļauj paredzēt notikumus uz priekšu. Tā ir arī radoša spēle, kas spēlētājam sniedz plašas radošās domāšanas un rīcības variēšanas iespējas, tai skaitā pārsteidzošus un neordinārus gājienus un risinājumus.

Miezītes bibliotēkas vadītāja Liene Vespere stāsta, ka pasākums bibliotēkā galvenokārt notiks kā spēle, V.Vesperim aizvadot simultānseansu ar pasākuma dalībniekiem, taču tiks atbildēts arī uz interesējošiem jautājumiem. «Ja tikšanās gūs atsaucību, tad ļoti gribētos šādus seansus rīkot regulāri, ideālā variantā dalībniekus dalot pa vecuma grupām un sagatavotības pakāpēm,» stāsta L.Vespere.

Foto: Pixabay

Ziņu sagatavoja:

Emīls Rotgalvis