Dūmu detektors dzīvoklī Pasta ielā novērš ugunsnelaimi

08.01.2020.
Pateicoties dzīvoklī uzstādītam dūmu detektoram, kas signalizēja par piedūmojumu dzīvoklī, un kaimiņiem, otrdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jelgavas daļas ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās novērst ugunsgrēku kādā piecstāvu mājas dzīvokļa virtuvē Pasta ielā.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste informē, ka vakar pulksten 12.38 tika saņemta informācija, ka Pasta ielā Jelgavā piecstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem strādā dūmu detektors. «Ierodoties notikuma vietā un iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē uz ieslēgtas plīts ir piededzis ēdiens, radot lielu sadūmojumu. Dzīvoklī neviens cilvēks neatradās un dūmu detektora skaņu bija sadzirdējuši kaimiņi, kas arī zvanīja glābējiem pa tālruni 112,» par notikuma gaitu informē V.Gribuste. Ugunsdzēsēji glābēji izslēdza plīti un izvēdināja telpas. «Dūmu detektora nostrādāšanas rezultātā ugunsgrēka sekas bija tikai piedūmots dzīvoklis, bet, ja ugunsgrēks nebūtu savlaicīgi pamanīts, sekas jau varētu būt izdegusi virtuve vai no piedūmojuma cietuši cilvēki,» norāda VUGD pārstāve.

VUGD atgādina, ka no 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas brīdina par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Katru dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kuros uz plīts katliņā vai pannā piedeg ēdiens, radot lielus un indīgus dūmus. Dažreiz mājokļa iemītnieki ir iemiguši, bet citreiz mājoklī neviens neatrodas. Lai šādu ugunsgrēku sekas nebūtu traģiskas, ugunsdzēsēji atgādina, ka ēst gatavošana ir process, kas prasa uzraudzību. Savlaicīgi nepamanot to, ka katliņā vai pannā piedeg ēdiens, veidojas dūmi, karstuma ietekmē aizdegas plītij blakus esošie priekšmeti un tālāk jau ugunsgrēks izplatās virtuvē un visā mājoklī. Tomēr, ja sanāk aizmirst par to, ka uz plīts gatavojas ēdiens, par izveidojušos sadūmojumu savlaicīgi brīdinās dūmu detektors.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Ziņu sagatavoja:

Ritma Gaidamoviča