Jauno gadu iesāk ar talku Driksas krastmalā

05.01.2020.
Aktīvi un lietderīgi pavadot svētdienu, Jelgavas brīvprātīgo jauniešu grupiņa rīkoja talku, sakopjot Driksas upes kreiso krastu pie dzelzceļa tilta. Talka kopā pulcēja 10 cilvēkus, kuri triju stundu laikā piepildīja 30 lielākus un mazākus atkritumu maisus.

«Ideja par šādu pasākumu man kopā ar Reini radās pirms pāris dienām. Par pasākumu feisbukā informāciju ielikām tikai vakar, bet gribējām par to informēt plašāk, lai ikviens, kurš vēlas, var nākt un piedalīties. Vēl esam tādās pēcsvētku jaunā gada sajūtās, kad gribas darīt ko vērtīgu un reizē sanākt kopā foršā kompānijā, pavadot laiku svaigā gaisā. Tā izdomājām, ka varam kopā talkot, sakopjot pilsētu un padarīt apkārtējo vidi skaistāku, negaidot Lielo talku,» stāsta viens no pasākuma rīkotājiem Krišjānis Kucins. Driksas krasta teritoriju Palīdzības ielas galā kā sakopjamu teritoriju izraudzījies jelgavnieks Reinis Debners: «Kādu dienu pastaigājāmies šeit ar draugiem un viņi pamanīja, ka daudzās vietās šeit samesti atkritumi. Es tam līdz šim nebiju pievērsis tādu uzmanību, bet nolēmu, ka kaut ko jādara lietas labā.»

Jauniešu organizētā talka kopā pulcēja 10 dalībniekus, kuri triju stundu laikā piepildīja 30 lielākus un mazākus atkritumu maisus, kā arī atrada dažādus lielāka izmēra atkritumus – auto sēdekļus, segu, televizoru un citus. Iniciatīvai atsaucās arī jelgavniece Dace, kura ikdienā šajā apkārtnē pastaigājas ar suni: «Izlēmu piedalīties, jo pati ikdienā, piemēram, pastaigājoties vai vedot suni, savācu kādus atkritumus, ko redzu. Cenšos piedalīties arī Lielajā talkā, jo ir svarīgi rūpēties par savu apkārtējo vidi. Jaunieši ir lieli malači, ka organizē šādu pasākumu.» Brīvprātīgie paši organizēja arī atkritumu izvešanu.

Noslēdzot talku, dalībnieki varēja cienāties ar siltu tēju un uzkodām. «Šis ir vienkārši labs veids, kā pavadīt laiku kopā. Domājam, ka varētu šādas talkas rīkot vēl, bet visticamāk saglabāsim to spontanitāti, ar kādu rīkojām šo pasākumu, lai arī pašiem ir interesanti un nepazūd degsme rīkoties. Skatīsimies, kur vēl pilsētā varētu būt kādas sakopjamas teritorijas,» tā K.Kucins.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

 

Ziņu sagatavoja:

Emīls Rotgalvis