Trīs jaunie pilsoņi sola uzticību Latvijai

07.01.2020.
Šodien Jelgavas pilsētas domē svinīgo zvērestu par uzticību Latvijas Republikai deva trīs jelgavnieki, kurus Latvijas pilsonībā uzņem naturalizācijas kārtībā.

Svinīgo solījumu Latvijas valstij, pēc veiksmīgi nokārtotiem eksāmeniem, šodien deva Svetlana Zaķe, Svetlana Goroško un Andrejs Rudaks. «Beidzot sakārtoju formalitātes. Mani pilngadīgie bērni – dēls un meita, un arī vīrs ir Latvijas pilsoņi, tāpēc bija mazliet kauns, ka man vēl nav Latvijas, ko uzskatu par savu valsti, pilsonība. Divus mēnešus cītīgi mācījos, nokārtoju eksāmenus un šodien esmu lepna, jo esmu ieguvusi Latvijas pilsonību,» tā S.Zaķe.

«Jums šodien ir nozīmīga diena, jo kļūstat par Latvijas pilsoņiem. Apsveicu ar šo nozīmīgo dzīves notikumu, un vēlu, lai Latvija ir mājas, kurās gribat dzīvot, strādāt un darboties,» jaunos pilsoņus šodien sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, katram pilsonim Jelgavas pašvaldības vārdā pasniedzot lietussargu ar Jelgavas logo. Bet Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Jelgavas nodaļas vadītāja Inese Pučeta jaunajiem pilsoņiem pasniedza ziedus un grāmatu «Latvijas 100 skaistākās vietas». «Jūs pierādījāt sev un ģimenēm, ka esat centīgi un apzinīgi, ka spējas sasniegt savus izvirzītos mērķus. Novēlu, lai esat aktīvi Latvijas pilsoņi un piedalāties pilsētas un valsts dzīvē,» jaunos pilsoņus uzrunāja I.Pučeta.

Jāatgādina, ka personām, kuras uzņem Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā, zvērests par uzticību Latvijas Republikai jādod svinīgā ceremonijā. Solījums tiek dots pēc tam, kad pretendenti jau ir nokārtojuši visus nepieciešamos eksāmenus pilsonības saņemšanai.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Ziņu sagatavoja:

Ritma Gaidamoviča