Ar vēstuli redakcijā vērsās kāda Lāču ielas iedzīvotāja, atspoguļojot vairākas problēmas, ar kurām nākas saskarties tā sauktajā Aveņciemā. «Beidzot gribu uzzināt, kur es īsti dzīvoju – pilsētā vai ciemā,» raksta viņa.
Kundze norāda, ka ielas Aveņciemā visu laiku regulāri «uzar». «Tikko mašīnas piebrauc, tā atkal uzplēš. Ne jau visiem ir mašīnas, un ar kājām ielas ir tikpat kā neizejamas. Dome solīja asfaltēt šīs ieliņas, tiklīdz tur būs ievilktas visas komunikācijas (Viktorijas, Aveņu ielu), bet tie jau tikai kārtējie solījumi… Vēl gribēju piebilst par dzīvniekiem, ko te mums tur visapkārt, – cūkas, vistas un tā tālāk. Bet pārējie iedzīvotāji cīnās ar žurku bariem. Varbūt ar jūsu palīdzību var nokārtot, lai dažās mājās ievieš kaut nelielu kārtību? Viktorijas ielas galā – kā kādā «svalkā». Otra vieta atrodas, izbraucot no Savienības ielas uz Lietuvas šoseju, tieši aiz autobusu pieturas,» raksta Lāču ielas iedzīvotāja.
Pilsētas ielas, tostarp lasītājas minētajā rajonā, regulāri tiek apsekotas un, izvērtējot seguma stāvokli, veikti nepieciešamie uzturēšanas darbi, skaidro pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» Apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Imants Auders. «Grants seguma ielas Aveņciemā regulāri tiek greiderētas, kā arī nupat veikta Lāču ielas seguma atputekļošana. Savukārt, kas attiecas uz ielas atjaunošanu pēc komunikāciju izbūves darbiem, – darbu veicējam pēc tīklu izbūves jānodrošina seguma sakārtošana, un šajā gadījumā ielas pēc rakšanas darbiem atjaunotas ar drupināto granti,» tā viņš.
Komentējot lasītājas iebildes par cūkām un vistām apkārtējās mājās, Pašvaldības policijas Pilsētas iecirkņu grupas vecākais inspektors Sandris Miezis skaidro, ka Jelgavas pilsētas saistošie noteikumi nenosaka zonas, kur aizliegts turēt lopus un putnus. «Lauksaimniecības dzīvnieku turēšanas vietas (novietnes) jāreģistrē Lauksaimniecības datu centrā (atļaujā tiek norādīti ierobežojumi). Reģistrācijas kārtība regulēta ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.393 «Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtība, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība»,» skaidro viņš. Savukārt novietņu uzraudzību un kontroli veic Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Lai pārliecinātos par to, vai apkārtējo māju iedzīvotājiem ir atļauts turēt lopus, iedzīvotājai ar attiecīgu iesniegumu jāvēršas PVD.
Jāpiebilst, ka vēstulē minētā informācija par atkritumu izgāztuvēm nodota Pašvaldības policijai, kas apsekos norādītās adreses un pārkāpumu gadījumā vainīgās personas sauks pie atbildības.
Foto: Ivars Veiliņš