Kopš jūnija, kad spēkā stājās izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), kas Pašvaldības policijai ļauj daudz stingrāk vērsties pret nepilngadīgo smēķēšanu un alkohola lietošanu, sastādīti 18 administratīvā pārkāpuma protokoli, portālu www.jelgavasvestnesis.lv informē Pašvaldības policijas Iekšējās drošības galvenais inspektors Aivars Ļebeds.
Ilze Knusle-Jankevica
Kopš jūnija, kad spēkā stājās izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), kas Pašvaldības policijai ļauj daudz stingrāk vērsties pret nepilngadīgo smēķēšanu un alkohola lietošanu, sastādīti 18 administratīvā pārkāpuma protokoli, portālu www.jelgavasvestnesis.lv informē Pašvaldības policijas Iekšējās drošības galvenais inspektors Aivars Ļebeds. Vasaras mēnešos 12 protokoli sastādīti par to, ka nepilngadīgais lieto alkoholu, bet seši – par smēķēšanu. «Iespējams, šie skaitļi būtu lielāki, ja daudzi jaunieši vasaras brīvlaikā nebūtu devušies, piemēram, uz laukiem vai kādu nometni,» spriež A.Ļebeds. Viņš piebilst, ka visi protokoli nosūtīti izskatīšanai Jelgavas domes Administratīvajai komisijai, kas lems, vai un kāds sods jauniešiem pienākas.
A.Ļebeds norāda, ka jau tagad policija gatavojas, lai, jaunajam mācību gadam sākoties, jauniešiem pilsētas ielās un parkos pievērstu pastiprinātu uzmanību. «Mēs ne tikai kontrolēsim un sodīsim, bet arī intensīvi informēsim par jauno kārtību un izmaiņām likumā,» viņš piebilst.
Jāatgādina, ka izmaiņas LAPK nosaka, ka nepilngadīgajiem smēķēt aizliegts un par to var sodīt. Līdz tam sodu varēja piemērot vien par to, ja nepilngadīgais smēķēja neatļautā vietā. Par šo pārkāpumu paredzētais sods ir brīdinājums vai naudas sods līdz desmit latiem. Tāpat likumā iekļauts pants, kas ļauj sodīt nepilngadīgos par alkohola vai citu apreibinošo vielu lietošanu (līmes, benzīna ostīšana) vai atrašanos to ietekmē. Par šo pārkāpumu var tikt izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods līdz 25 latiem, bet, ja pārkāpums izdarīts atkārtoti gada laikā, sods ir 25 – 50 lati.
Foto: Ivars Veiliņš