Jelgavas Sporta halle pēc ugunsgrēka daļēji atsākusi darbu. «Apmeklētājiem ir pieejama trenažieru un aerobikas zāle, kā arī vieglatlētikas sektors, un tas ir pietiekami, lai hallē varētu notikt sporta stundas skolēniem,» norāda Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis.
Ilze Knusle-Jankevica
Atvērtajās zālēs, kā ierasts, sporta stundas notiek Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēniem. Tiesa, ir šaurāks, jo spēļu zālē sportot vēl nevar, tomēr izdevies nodrošināt nepārtrauktu mācību procesu un nav jāmeklē vieta, kur skolēniem sportot. Tiesa, pirms ugunsgrēka sporta stundas hallē notika arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēniem, kuri šobrīd tās aizvada Sporta namā Raiņa ielā. J.Kaminskis stāsta, ka jau bijušas sarunas ar skolas vadību, lai vienotos par ērtāku stundu grafiku. «Spīdolas ģimnāzijas audzēkņiem sporta stundas notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās. Modelis, ko varam piedāvāt, ir tāds: viena stunda nedēļā Sporta namā Raiņa ielā, pārējās – hallē,» tā Sporta servisa centra direktors.
Sporta halles direktors Edgars Ludzītis piebilst, ka skolēni halli noslogo laikā no pulksten 8 līdz 15, bet atlikušajā dienas daļā trenažieru un aerobikas zāli var apmeklēt pārējie interesenti.
Līdztekus tam turpinās grīdas demontāžas darbi sporta hallē. Grīda bija pārāk izmirkusi un deformējusies, tāpēc ekspertu slēdziens bija nelokāms: tā ir jāmaina. Eksperti šonedēļ pabeigs aprēķināt nodarītos zaudējumus, tāpat šonedēļ plānots sagatavot veicamo darbu aprakstu un tāmes, lai varētu turpināt sarunas ar apdrošināšanas kompāniju «Gjensidige Baltic», kura jau paziņojusi, ka izmaksās atlīdzību par hallē notikušo ugunsgrēku. Aprēķinus veic būvkompānijas «LEC» pārstāvji, jo tieši šī kompānija halli būvēja un tai ir pieejama visa ar halli saistītā tehniskā dokumentācija.
Laikraksts «Jelgavas Vēstnesis» jau rakstīja, ka ugunsgrēks sporta halles kafejnīcā izcēlās naktī no 22. uz 23. oktobri. Tā rezultātā izdega kafejnīcas telpas, cieta gan kafejnīcas, gan halles jumts, lielus postījumus nodarīja arī uguns dzēšanai izmantotais ūdens daudzums. Eksperti kā ugunsgrēka cēloni min bojājumu mikroviļņu krāsniņas elektroinstalācijā.
Foto: Ivars Veiliņš