24. augustā LLU un mūsu pilsētā viesosies velotūres «Ride for your Rights» dalībnieki, kuri ar šo braucienu cenšas pievērst universitāšu, valstu valdību un Eiropas Savienības vadošo institūciju uzmanību studentu mobilitātes problēmām, ziņo LLU Sabiedrisko attiecību daļas korespondents Aigars Ieviņš.
www.jelgavasvestnesis.lv
«Izglītība ir stūrakmens tolerantai un cienīgai sabiedrībai. Eiropas nākotne balstās uz cilvēkiem, kas respektēs cilvēktiesības un izskaudīs aizspriedumus, naidu un rasismu, tādēļ jo svarīgāk ir mazināt šķēršļus kontinenta jaunatnes pieredzes bagātināšanā,» iemeslu velotūrei no Novi Sad (Serbija) līdz Sanktpēterburgai (Krievija) atklāj organizatori.
Nokļūstot Jelgavā, tūres kodols – austrieši Andreas Reiterers un Julians Valkoviaks un portugālis Tiago Simoes – no 3. jūlija būs veikuši jau vairāk nekā 2400 kilometrus caur Serbiju, Ungāriju, Austriju, Čehiju, Poliju un Lietuvu. Paredzams, ka pilsētā ieradīsies ap 20 riteņbraucēju – trīs idejas iniciatori un entuziasti, kas maršrutam pievienojušies uz kādu no posmiem.
Dalībniekus sagaidīs LLU Studentu pašpārvaldes aktīvisti, viesus pavadot ekskursijā pa pilsētu un saistošākajiem apskates objektiem, kā arī daloties pārdomās un pieredzē par augstāko izglītību un studentu apmaiņas programmām. «Jelgava ir Latvijas centrālā studentu pilsēta un aizvien nozīmīgāku lomu mūsu ikdienā ieņem apmaiņas programmas, tādēļ ar prieku atbalstām šo projektu. Mums – studentiem – ir nozīmīgi paplašināt savu redzesloku,» komentē LLU Studentu pašpārvaldes vadītāja Daiga Ziediņa, uzsverot, ka šis ir unikāls Eiropas mēroga projekts, kas var izmainīt visu nākotnes studentu mobilitāti.
Atstājot pilsētu, grupa dosies uz Rīgu, ceļojumu turpinot Igaunijā un Somijā, bet tūri noslēgs 15. septembrī Sanktpēterburgā.
Brauciena dalībnieki norāda, ka 12 gadus pēc 1999. gadā parakstītā Boloņas procesa studentu mobilitāte nav sasniegusi cerētos apmērus ne kvalitātē, ne kvantitātē, kam par iemeslu ir dažādi sociālekonomiskie šķēršļi. Velotūres laikā tiek vākti paraksti, ar kuru palīdzību vadošās institūcijas tiks aicinātas mazināt šķēršļus un līdz 2020. gadam nodrošināt, ka vismaz 20 procenti studējošo būs guvuši pieredzi apmaiņas programmās. «Tāpat, kas pasīvo studentu dēļ aktuāli arī Latvijā, tūres dalībnieki aicina studentus nebaidīties un būt gataviem doties iepazīt Eiropu,» uzsver pasākuma koordinatore Līga Kuzmane.
Piebilstams, ka ikviens, kurš vēlas iepazīt Eiropu, tiek aicināts aktīvi piedalīties un veikt kaut nelielu ceļa posmu, tā atbalstot tūres ideju un iegūstot jaunus draugus.