«Izvēloties cilvēku, par kuru rakstīt eseju, nebija šaubu, ka tas būs Andris. Viņš Daugmalē makšķerēja, kad viņu tā pa īstam pirmo reizi uzrunāju. Andris nolika savu makšķeri malā, kopā aizgājām uz mājām un sākām sarunu,» stāsta pensionētā skolotāja Spodra Purviņa, kura konkursam par Jāņa Bisenieka gara mantinieku pieteica Krustpils novada zemnieku saimniecības «Vīnkalni» īpašnieku Andri Felsu.
Sintija Čepanone
Tieši S.Purviņas darbs atzīts par labāko šī gada konkursā un apbalvots ar 300 latu naudas prēmiju, savukārt viņas izraudzītais uzņēmējs A.Felss atzīts par J.Bisenieka sesto gara mantinieku. «Mans mērķis nebija kļūt par uzņēmēju – par tādu mani padarījusi dzīve. Jā, viegli jau nav, bet šādos brīžos es uzdziedu: ja nu kādreiz nozākāts un triekts un lamāts tieku, es apsēžos un uzrakstu vienu dziesmiņu ar prieku…» saka sestais J.Bisenieka gara mantinieks, kuram Jelgava saistās ar īpašām atmiņām, jo tieši šajā pilsētā, studējot agronomiju, pavadīti, kā viņš pats saka, labākie jaunības gadi. «Andris ir zemnieks, un zemnieki ir visspēcīgākie cilvēki,» tā A.Felsu raksturo pensionētā skolotāja.
«Jelgavas Vēstnesis» jau rakstīja, ka kopumā šī gada konkursam bija pieteikti pieci cilvēki no Zemgales, kuri ar darbiem un rīcību pierādījuši, ka līdzinās J.Biseniekam: SIA «Jelgavas pils aptiekas» tīkla valdes locekle Dina Kurzemniece, «CBS «Igate»» valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns, kafejnīcas «Hercogs» līdzīpašnieks un šefpavārs Andris Rūmītis, aģentūras «Kultūra» direktors Mintauts Buškevics un Krustpils novada zemnieku saimniecības «Vīnkalni» īpašnieks atmodas laika sabiedriskais darbinieks A.Felss. Šos kandidātus izvirzījuši seši cilvēki – pieci Spīdolas ģimnāzijas skolēni un pensionēta skolotāja.
Par otru labāko darbu tika atzīts Dārtas Apsītes un Elīzes Barkānes eseja par kafejnīcas «Hercogs» līdzīpašnieku un šefpavāru Andri Rūmīti, bet par trešo – Sigitas Raguckas-Ragovskas eseja par aģentūras «Kultūra» direktoru Mintautu Buškevicu.
Vērtējot konkursam iesniegtos darbus J.Bisenieka fonda žūrijas komisijas priekšsēdētājs Voldemārs Strīķis īpaši uzteic S.Purviņas veikumu. Viņa esejas pirmajai daļai – aprakstam par J.Bisenieka devumu – pievienojusi pašas atrastus vairākus viņa izdotās avīzes numurus.
«Šajā konkursā piedalīties mani pamudināja skolotāji, un patiesībā tas bija ļoti interesants process, jo ļoti daudzi fakti, rakstot eseju par Bisenieku, man līdz šim nebija zināmi. Kad vajadzēja izraudzīties uzņēmēju, kura devums līdzinātos Bisenieka veikumam, nolēmu uzrunāt «Igates» valdes priekšsēdētāju Māri Peilānu. Rakstot par viņu, viņa skatījumu uz dzīvi un uzņēmējdarbību, uz daudzām lietām paskatījos no citas puses. Un svarīgākais, ko sapratu, – arī ekonomiskajā krīzē nekas neapstājas, ja cilvēks vēlas strādāt,» tā Spīdolas ģimnāzijas 11. klases skolnieks Jēkabs Dambergs.
Jelgavas Latviešu biedrības īpašo balvu saņēma uzņēmēja D.Kurzemniece.
«Jelgava un Zemgale ir ne tikai maizes klēts, bet arī labo ideju un cilvēku «klēts». Lai sākam cienīt sevi un cilvēkus mums apkārt, lai beidzot sākam lepoties ar to, ko darām,» tā Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Foto: Ivars Veiliņš