Pašvaldības policija arī šopavasar apsekos teritorijas, kurās ir palikusi nenopļauta pērnā zāle jeb kūla. «Teritorijas, kurās ir kūla, tiks fotografētas, sastādīsim priekšrakstus, bet, ja zemes īpašnieki nereaģēs un kūlu nelikvidēs, nāksies sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolus un jau lemts par sodu piemērošanu,» norāda Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andris Lakstīgala.
Ilze Knusle-Jankevica
Pašvaldības policija administratīvā pārkāpuma protokolus sastāda, pamatojoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 51. pantu «Obligāto zemes aizsardzības pasākumu neizpildīšana». Tas nosaka, ka par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu: fiziskajām personām – no 100 līdz 500 latiem, bet juridiskajām personām – no 500 līdz 2000 latiem. Savukārt par kūlas dedzināšanu aktus sastāda Valsts policija – pēc tam, kad ugunsdzēsēji ir dzēsuši kūlu. Pagājušajā gadā Jelgavā sastādīti pieci protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. panta par kūlas dedzināšanu. Paredzētais sods fiziskām personām ir 200 – 500 lati vai administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm.
Administratīvā pārkāpuma protokolus izskata un par sodiem lemj pilsētas Administratīvā komisija. Pagājušā gadā izskatītas 25 lietas par kūlu un visos gadījumos tika uzlikts sods, informē komisijas vadītāja Iveta Potapova. «Fiziskām personām tika piemērots minimālais sods – 100 lati, arī juridiskām personām tika piemērots minimālais sods – 500 lati,» tā viņa.
VUGD statistika liecina, ka šogad Jelgavā reģistrēti jau trīs kūlas ugunsgrēki. 2012. gadā tādi bijuši 34, 2011. gadā – 47.
Saistītās ziņas:
Jelgavā sākusies kūlas dedzināšanas sezona