Šodien noslēdzas oficiālā peldsezona Latvijā. Arī Lielupes pludmalē glābēji šodien dežūrē pēdējo dienu, un rīt tiks demontēta glābēju mājiņa un bojas. Laipu un ģērbtuves plānots demontēt mēneša beigās, bet bērnu rotaļu elementi pludmales teritorijā paliks apmēram līdz novembrim. Izvērtējot aizvadīto peldsezonu, Pašvaldības policija norāda, ka atpūtnieki kļuvuši atbildīgāki. Vienīgais, uz ko policijas darbinieki un glābēji aicina jelgavniekus, ir nelaist bērnus uz pludmali vienus un iet līdzi arī kādam pieaugušajam.
Ilze Knusle-Jankevica
Par to, ka atpūtnieki kļuvuši atbildīgāki, liecina gan glābēju novērojumi, gan statistikas dati – piemēram, šogad par trešdaļu samazinājies pludmalē sastādīto administratīvo pārkāpumu protokolu skaits un gandrīz par simts izteikto mutisko aizrādījumu. Visvairāk bijis jāaizrāda par smēķēšanu pludmalē un peldēšanu aiz bojām un lēkšanu no laipas. Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce informē, ka par smēķēšanu pludmalē šajā peldsezonā sastādīti četri administratīvā pārkāpuma protokoli un izteikti 37 mutiski aizrādījumi, savukārt par pārgalvīgu uzvedību ūdenī izteikti 35 mutiski aizrādījumi.
Aizrādījumi izteikti arī par citiem pārkāpumiem, piemēram, suņu ievešanu pludmalē, braukšanu ar velosipēdu pa pludmali, piegružošanu, sēdēšanu uz soliņu atzveltnes un alkohola lietošanu pludmales teritorijā. S.Reksce piebilst, ka par alkohola lietošanu sastādīti arī divi administratīvā pārkāpuma protokoli – vienā no gadījumiem persona par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā tika sodīta atkārtoti gada laikā. 61 reizi glābēji snieguši medicīnisko palīdzību, bet traumas bijušas nelielas – skrāpējums, sasitums un tamlīdzīgi.
Jāatgādina, ka nākamgad pludmale būs arī Pasta salā. Līdz ar to jelgavniekiem būs vairāk iespēju karstajās vasaras dienās veldzēties pie ūdeņiem. Līdz ar to, protams, palielināsies arī glābēju darba apjoms, tāpēc, lai garantētu drošību un kārtību, nākamgad glābēju postenis tiks izvietots arī Pasta salas pludmalē un par atpūtniekiem gādās četri glābēji. «Aicinām tomēr vecākiem būt atbildīgākiem un nelaist bērnus vienus uz pludmali, jo viņi nav aprēķināmi un glābēji nespēs izsekot līdzi katram bērnam,» tā S.Reksce.
Oficiālā peldsezona Latvijā ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim. Šajā peldsezonā Veselības inspekcijas speciālisti ņēma ūdens paraugus visās 54 oficiālajās Latvijas peldvietās – apkopotie dati liecina, ka šogad kopumā visās oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte ir bijusi laba.
Foto: no JV arhīva
2014. gada peldsezona Jelgavā
Administratīvā pārkāpuma protokoli – 6 (2013. gadā – 9)
4 – par smēķēšanu pludmalē (1)
2 – par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu pludmalē (6)
Mutiski aizrādījumi – 150 (240)
35 – par peldēšanu aiz bojām un lēkšanu no laipas (36)
22 – par suņu ievešanu pludmales teritorijā (26)
24 – par braukšanu ar velosipēdu pludmales teritorijā (16)
1 – par pludmales teritorijas piegružošanu (3)
37 – par smēķēšanu pludmales teritorijā (120)
28 – par alkohola lietošanu pludmales teritorijā (39)
3 – sēdēšana uz soliņa atzveltnes