«Tieši pirms gada es domāju par pilsonību un nolēmu, ka tā būs mana šī gada apņemšanās,» svinīgi solot uzticību Latvijas Republikai, saka topošā pilsone Olga Spunīte. Viņa ir pēdējā, kura svinīgo solījumu Jelgavas domē sniedza vēl šogad.
Ligita Vaita
«Man līdz tam bija jāizaug, jānobriest. Mans vīrs un bērni ir pilsoņi, vīrs nekad neuzspieda, taču pilnīgi noteikti par manu lēmumu priecājas. » smejas O.Spunīte, kura dzīvo Jelgavas novadā. Kaut arī viņa ir dzimusi, studējusi un vienmēr dzīvojusi Latvijā, lēmums nav bijis viegls un ātrs. «Ātrāk šis jautājums man vēl nebija aktuāls, es tam nebiju gatava. Taču tagad zinu, ka vēlos piedalīties vēlēšanās, vēlos būt piederīga,» tā topošā pilsone. Viņa atzīst, ka pilsonības iegūšana arī būtiski atvieglos ceļošanu ārpus Latviju. «Visa ģimene jau taisījās nākt uz šejieni mani sveikt, bet es teicu – nevajag. Svētku vakariņas gan man mājās būs,» smejas O.Spunīte.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Jelgavas nodaļas vadītāja Inese Pučeta uzsver, ka nav svarīgi, vai solījumu dot viens, pieci vai desmit pilsoņi, tas vienalga ir nozīmīgs svētku brīdis.
Jāatgādina, ka personām, kuras uzņem Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā, solījums jādod svinīgā ceremonijā. Solījums tiek dots pēc tam, kad pretendenti jau ir nokārtojuši visus nepieciešamos eksāmenus pilsonības saņemšanai.
SOLĪJUMS
Es (vārds, uzvārds), dzimis (datums), kļūstot par Latvijas pilsoni, apsolu būt uzticīgs/-a Latvijas Republikai. Apņemos būt lojāls/-a Latvijai un godprātīgi pildīt Latvijas Republikas Satversmi un likumus. Solos aizstāvēt Latvijas valsts neatkarību, stiprināt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, godīgi dzīvot un strādāt, lai vairotu Latvijas valsts un tautas labklājību. Apliecinu, ka mana rīcība nekad nebūs vērsta pret Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti.
Foto: Raitis Supe