13.8 °C, 6.1 m/s, 79.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAizmāršīgo lasītāju diena pilsētas bibliotēkās
Aizmāršīgo lasītāju diena pilsētas bibliotēkās
23/07/2023

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs katra mēneša pēdējā ceturtdienā ir iespēja nodot bibliotēkas iespieddarbus, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Jūlijā Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs – bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā – būs ceturtdien, 27. jūlijā.

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā šogad kavējumu nokārtojuši 345 lietotāji, no tiem 39 procenti jeb 134 tieši Aizmāršīgo lasītāju dienā. Senākais kavējums ir no 2016. gada –  bibliotēkā atgriezušies četri žurnāla “Ilustrētā Zinātne” numuri un kopumā bibliotēkā atgriezti 837 iespieddarbi.

“Ikdienā daudz strādājam ar mūsu lasītājiem, lai nebūtu “aizmāršīgo lasītāju”. Piemēram, e-pastā nosūtam atgādinājumu, ka grāmatai tuvojas nodošanas termiņš. Tāpat aicinām elektroniski e-katalogā vai telefoniski veikt grāmatas lasīšanas termiņa pagarinājumu,” stāsta Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Vivita Armanoviča.

Paņemtās grāmatas iespējams nodot jebkurā no pilsētas bibliotēkām, kas ir tuvāk un izdevīgāk lasītājam. Tas nozīmē, ka, piemēram, grāmata, kas paņemta Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, var tikt nodota Miezītes bibliotēkā. V.Armanoviča aicina izmantot arī grāmatu nodošanas kasti, kas atrodas pie Jelgavas Pilsētas bibliotēkas. 2023.gada pirmajā pusgadā šo iespēju izmantojuši 34 procenti jeb 117 kavētāji, bet pie bibliotekāra kavējumu nokārtojuši 66 procenti jeb 228 kavētāji. Kastē grāmatas un citus drukātos izdevumus var ievietot jebkurā diennakts stundā.

“Kavējuma nauda joprojām ir viens cents dienā, tas nav daudz. Taču Aizmāršīgo lasītāju diena ir iespēja nemaksāt arī to. Bet galvenais, ir atcerēties, ka jūsu paņemto un laikā nenodoto grāmatu gaida kāds cits lasītājs,” uzsver Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja.

 

Bibliotēku atrašanās vietas

  • Jelgavas Pilsētas bibliotēka (Akadēmijas iela 26, tālrunis: 63046587)
  • Miezītes bibliotēka (Dobeles šoseja 100A, tālrunis: 63083151)
  • Jelgavas Pārlielupes bibliotēka (Loka maģistrāle 17, tālrunis: 63011829)
  • Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” (Zemgales prospekts 7, tālrunis: 63029093)