22.1 °C, 1.2 m/s, 57.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAtjaunos autobusu parku
Atjaunos autobusu parku
25/08/2023

SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) paredz iegādāties desmit jaunus autobusus, lai pakāpeniski atjaunotu novecojušo autobusu parku, spētu nodrošināt pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību, kā arī garantētu Jelgavas civilās aizsardzības plānā noteikto uzdevumu izpildi – nepieciešamības gadījumā veikt iedzīvotāju evakuāciju.

Šodien Jelgavas domes sēdē pieņemts lēmums atļaut JAP izsludināt iepirkumu par desmit ar iekšdedzes motoru darbināmu M3 kategorijas I klases autobusu iegādi 2023. gadā. Savukārt līdz 2025. gada 31. decembrim uzņēmumam jāveic iepirkuma izsludināšana par bezemisiju M3 kategorijas I klases autobusu iegādi, nodrošinot normatīvajos aktos noteikto kopējo tīro autotransporta līdzekļu procentuālo īpatsvaru iepirkumā.

Jāatgādina, ka JAP saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes direktīvu par bezizmešu autobusu ieviešanu pasažieru pārvadājumos tuvāko gadu laikā pilsētā paredz būtiski palielināt savu autoparku ar bezizmešu autobusiem. Jau šobrīd 11 procenti pilsētas pasažieru pārvadājumu tiek nodrošināti ar elektroautobusiem. Taču pagaidām, kamēr bezizmešu autobusu iegādei nav iespējams piesaistīt ES finansējumu, JAP paredz iegādāties desmit ar iekšdedzes motoru darbināmus autobusus.

Vēl viens būtisks aspekts šādu autobusu iegādei ir civilās aizsardzības plāna uzdevumu nodrošināšana, jo potenciāla elektroenerģijas krīzes gadījumā, kas ir reāls drauds Ukrainas kara situācijā, elektroautobusi nespēj nodrošināt nepārtrauktu gatavību evakuēt iedzīvotājus.