6.9 °C, 4.4 m/s, 48.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBibliotēka ielūdz uz tikšanos ar ilustratori un bērnu grāmatu autori Daci Krēsliņu
Bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar ilustratori un bērnu grāmatu autori Daci Krēsliņu
06/02/2024

Vai atceries, kad Tu tā kārtīgi un no sirds izsmējies un biji patiesi priecīgs? Jelgavas Pilsētas bibliotēkā līdz 29. februārim ir skatāma ilustratores un bērnu grāmatu autores Daces Krēsliņas – zīmola “Dotta designs” radītājas – ilustrāciju izstāde “Dzīves prieks”. Ilustrācijas par vienkāršo, bet vērtīgo ikdienas prieku, par dzīves piedzīvošanu, tās mīlēšanu un vieglumu.

Savukārt 15. februārī Jelgavas Pilsētas bibliotēkā pulksten 15 iedzīvotāji aicināti uz sarunu un tikšanos ar D.Krēsliņu. Viņas stāsts iedvesmo, jo spoži sākusi advokātes karjeru, Dace pirms vairākiem gadiem tomēr nolēma darīt to, kas viņai patīk, to, pēc kā ilgojās sirds. Viņa sāka zīmēt.

D.Krēsliņa šobrīd dzīvo Rīgā, bet nāk no Puzes, ir absolvējusi Ventspils 1. ģimnāziju, ieguvusi maģistra grādu gan Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, gan arī Londonas Ekonomikas skolā, kā arī ieguvusi zvērinātas advokātes statusu. 2019. gadā plašu ievērību guva Daces publiskā apņemšanās “Instagram” katru dienu gada garumā, neizlaižot ne dienu, radīt vienu A5 izmēra akvareļu darbu. Šie darbi vienuviet bija aplūkojami Daces pirmajā personālizstādē „365 dienas” 2022. gada vasarā Jaunpils pilī. Savos darbos viņa kombinē digitālo mākslu ar tradicionālajiem līdzekļiem – guašu, akvareli, krāsu zīmuļiem.

D.Krēsliņa sarakstījusi un ilustrējusi jau divas bērnu grāmatas – 2022. gada nogalē sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC” izdota „Pasaka par Princesi un Mēnesdēlu” un 2023. gadā “Pasaka par Jūras dziesmu”. Pasakas papildina krāšņas un detalizētas pašas autores zīmētas ilustrācijas.