4 °C, 4.7 m/s, 72.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDivi Jelgavas uzņēmumi piedalās tūrisma ekipējuma izstādē Norvēģijā
Divi Jelgavas uzņēmumi piedalās tūrisma ekipējuma izstādē Norvēģijā
16/03/2024

Šajā nedēļas nogalē astoņi Zemgales uzņēmēji, tostarp divi no Jelgavas, piedalās starptautiskā tūrisma ekipējuma izstādē “Camp Villmark” Norvēģijā, lai veicinātu eksportspēju un virzītu savus produktus un pakalpojumus starptautiski.

Dalība izstādē uzņēmējiem iespējama, pateicoties Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) EEZ grantu projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” aktivitātēm.

Zemgales reģions izstādē “Camp Villmark” pārstāvēts ar savu stendu “Product from Latvia”, un tajā darbojas uzņēmēji no visām sešām ZPR pašvaldībām – Jelgavas valstspilsētas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Aizkraukles un Jēkabpils novada.

Izstādes četrās hallēs (medības/makšķerēšana, atpūta dabā, specializētā pārtika, suņi/kaķi) ir iespēja ne tikai parādīt sevi Zemgales kopstendā, bet arī redzēt citu uzņēmēju veikumu, uzzināt nozares tendences un iepazīt skandināvu tirgu.

Jelgavas valstspilsētu izstādē pārstāv mājdzīvnieku kopšanas produktu ražotājs SIA “PURUS.PET” un SIA “Tours Across Baltics App”, kas piedāvā tūrisma apskates objektu audio gidu audiovizuālā satura izstrādi un satura digitalizēšanu.

Izstādes 66 kvadrātmetrus lielo Zemgales stenda vizuālo konceptu izstrādājis zīmols “Minlu”, balstoties uz Zemgales plānošanas reģiona krāsām un uzņēmēju izstādāmajiem produktiem.

Jāpiebilst, ka 15. martā ar savu klātbūtni stendā pagodināja Latvijas vēstnieks Norvēģijā Mārtiņš Klīve.

Dalībai starptautiskajā tūrisma ekipējuma izstādē uzņēmēji tika izvēlēti pēc ZPR 2023. gada oktobra uzsaukuma, kuri, pēc pieteikumu izskatīšanas, tika noteikti kā piemērotākie, lai dotos prezentēt Zemgali uz izstādi. Mērķis dalībai izstādē ir Zemgales uzņēmēju atpazīstamības veicināšana, parādot Zemgales ražošanas iespējas un potenciālu.

Aktivitātes Norvēģijā tiek organizētas projektā Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē”, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro.